Farmer Spraying Vegetables Garden With Herbicides Man Black Apron

Díky jedinému prostředku se květinám i zelenině vyhnou všechny nemoci, šanci nedá ani škůdcům

Kvasnicový postřik je na zahradě velmi cenným pomocníkem a měli byste ho znát bez ohledu na to, jestli pěstujete květiny, nebo zeleninu. Zbavíte se díky němu škůdců a zároveň budete rostliny vyživovat. Postřik z droždí je velmi levný a připravíte ho během chvilky. Jak tento postřik vyrobit a co byste o něm měli vědět, než ho začnete používat?

Jak funguje kvasnicový postřik?

Roztok z droždí se aplikuje přímo na listy rostliny. Směs se na nich snadno udrží a odradí hmyz a škůdce, aby si pochutnávali na vašich rostlinách. Navíc se díky tomu vyhnete také plísním a nejrůznějším onemocněním. Kvasinky stimulují odolnost rostlin, posilují je a zároveň na jejich povrchu vytvářejí ochrannou vrstvu, přes kterou se škůdci nedostanou.

Mohlo by vás zajímat:  Meruňky jsou unikátem pro zdraví, na Vánoce se hodí mít zásobu sušených

Rostliny, které milují droždí

Mezi nejběžnější rostliny, na které se tento postřik používá, patří rajčata, okurky, jahody a hroznové víno. Kvasnicový postřik ale můžete aplikovat prakticky na všechny rostliny na zahradě. Účinný je proti mšicím a dalším parazitům. Nepohrdnou jím proto ani růže, které mšice lákají nejvíce. Vyzkoušet ho ale můžete i na dalších druzích rostlin, které na zahradě pěstujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na kvasnicový postřik

Na výrobu potřebujete 100 gramů droždí a 1/2 litru mléka. Droždí v mléce nechte rozpustit a výsledek nařeďte 10 litry vody. Do směsi můžete také přidat lžíci nastrouhaného šedého mýdla. Díky mýdlu vydrží postřik na listech rostlin mnohem delší dobu a nebudete je muset stříkat tak často. Zároveň rostlinám nijak neublíží.

Mohlo by vás zajímat:  Efektivní metody, jak se na podzim vypořádat se škůdci na zahradě

Roztok jednoduše nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte rostliny shora. Nezapomínejte ale ani na spodní stranu listů. Používejte ho jednou za týden během celé sezóny a vaše rostliny budou zcela chráněné před škůdci a nemocemi. Roztok dlouho nevydrží, takže byste neměli dělat velké množství najednou. Záleží jen na tom, jak velkou máte zahradu a záhony.

Zdroj: https://browin.com/blog/baker-s-yeast-application-in-the-garden
Přidat na Seznam.cz