Health Beauty Still Life Concept Organic Essential Lemon Oil Small Glass Jar With Green Leaves Yellow Fruit Rustic Wooden Table

Citronová koupel je nejlepší relaxace po náročném dni. Dokonale uvolní a podpoří detoxikaci

Náročný den v práci nebo celý den péče o děti jsou jedinečným důvodem, proč si dopřát trochu péče o své tělo. Koupel nohou ve vodě s citronem vás nádherně osvěží a poskytne vám pocit, že jste se ocitli ve wellness. Nebudete přitom potřebovat žádné zázračné produkty. Postačí vám jen ingredience, které máte neustále doma po ruce. Jak na to?

V čem vám pomůže koupel v citronové vodě?

Chodidla mají více nervových zakončení na centimetr než většina lidského těla. Díky tomu můžete s jejich pomocí dosáhnout mnoha zlepšení. Koupel s citronem pomáhá k uvolnění napětí, zlepšuje funkci svalů a reguluje hladinu elektrolytů v těle.

Mohlo by vás zajímat:  Trik s velikonočním osením mojí babičky: díky podvodu lze dekoraci vytvořit i víkend před Velikonocemi

Namáčení dolních končetin dokáže s vaším tělem zázraky. Citron má silné detoxikační účinky. Díky koupeli s citronem zbavíte své tělo škodlivých toxinů. To je pro zdraví organismu velmi důležité, a proto byste to neměli podceňovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepší spánek a energie na rozdávání

Poruchy spánku jsou v dnešní době velmi časté. Namáčení nohou v citronové vodě vám pomůže rychleji usnout a ráno se probudíte nádherně svěží. Dostatek spánku má příznivé účinky na celé tělo a tento jednoduchý způsob funguje skvěle. Navíc nepotřebujete žádné léky na spaní.

Mohlo by vás zajímat:  Drahé prášky nechte v obchodě. Barvu oblečení při praní ochrání oblíbený nápoj

Dalším účinkem citronové koupele na nohy je fakt, že vás citron nabije energií. Při únavě musíte udržovat své tělo dobře hydratované, ale můžete využít také tento jedinečný trik. Než půjdete spát, namočte si nohy do citronové koupele. Ukázalo se, že toxiny jsou často důvodem pro únavu, a tímto způsobem si s nimi i s únavou poradíte.

Jak si připravit citronovou koupel na nohy?

Na citronovou koupel na nohy potřebujete 1 hrnek mořské soli, 1 lžíci jedlé sody, 1 lžíci olivového oleje, 3 polévkové lžíce citronového extraktu nebo šťávy a pár plátků čerstvého citronu. Lavor naplňte vodou. Přidejte všechny přísady a namočte do roztoku nohy na 10–‍15 minut. Poté si nohy opláchněte čistou vodou a osušte ručníkem.

Zdroj: https://www.seasalthomeopathy.com.au/lemon-footbath/
Přidat na Seznam.cz