Detox

Detoxikace formou zdravých smoothie: hit, který pročistí tělo a doplní důležité živiny

Detoxikace organismu je známá také jako očista. Jejím hlavním cílem je ozdravení našeho těla a vyloučení škodlivých látek, které se za dlouhá léta nahromadily. K tomu mají napomoci konkrétní potraviny, které obsahují především antioxidanty.

Nejčastější forma detoxikace: popíjení smoothie nápojů

Nejvíce se lidé v rámci detoxikace pouští do půstu, během něhož popíjí pouze ovocné a zeleninové šťávy. Smoothie nápoje se staly velkým hitem a jsou pro zdraví velmi prospěšné. Rozmixovat můžete společně kdejaké oblíbené suroviny. Současně s tím je důležité popíjet skutečně dostatečné množství tekutin (čisté vody, bylinných čajů), a to až tři litry denně.

Mohlo by vás zajímat:  Malé žluté ovoce má skvělé účinky nejen na tělo. Celá domácnost bude díky němu zářit
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké suroviny jsou vhodné do smoothie nápojů určených k detoxikaci organismu?

Dle výživových poradců jsou nejvhodnějšími surovinami k přípravě ozdravných koktejlů petržel, špenát a kapusta. Tyto potraviny jsou bohaté na vitamíny, minerální látky, rostlinné enzymy a kyselinu listovou. K očistě organismu pak přispěje i přidání zázvoru, máty peprné anebo kurkumy. S ovocem a zeleninou je vhodné mixovat i 100 mililitrů studené vody (nebo i více dle potřeby). Tak získáte ideální konzistenci smoothie.

Tipy na detoxikační procedury

Na závěr si ještě představme různé detoxikační tipy:

  • Jednodenní detox: rozmixujte 1 hrst špenátu, 2 hrsti kapusty, 1 kiwi, 2 malá jablka a plátek citronu. Nápoj popíjejte během dne. Do toho pijte hodně vody.
  • Stop celulitidě: pokud se chcete zbavit nevzhledné pomerančové kůže, zkuste si k snídani připravit nápoj z těchto surovin: 2 řapíkaté celery, 1 grep, 2 menší jablka, 3 lístky máty. K obědu pak připravte smoothie z 2 ks červené řepy, půlky granátového jablka, 2 ks malých pomerančů a špetky kajenského pepře.
Mohlo by vás zajímat:  Spadané větve a listí se hodí zužitkovat jako mulč nebo do kompostu
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké další druhy ovoce a zeleniny podpoří detoxikaci?

Kromě výše uvedených druhů ovoce a zeleniny můžete na detox organismu použít i salátovou okurku, brokolici, lesní borůvky, maliny, rajčata, koriandr, ananas, broskve anebo mango.

Zdroj: https://annshippymd.com/new/the-importance-of-detoxification-and-how-to-detox/
Přidat na Seznam.cz