Many Mosquitoes Insect Net Wire Screen Close Up House Window

Otravné komáry a nebezpečná klíšťata odradí od náletů jednoduché přírodní prostředky

Při procházce přírodou můžete narazit na spoustu obtěžujícího hmyzu. Mezi ty nejhorší pak jednoznačně komáři, hned za nimi jsou klíšťata. Komáři naštěstí způsobují jen svědění nebo pálení, pokud se do vás zakousne klíště, je to mnohem větší problém. Repelenty jsou sice účinné, ale mohou ušpinit oblečení nebo způsobit nepříjemný zápach.

Bojujte proti nim přirozenými metodami

Proti hmyzu můžete bojovat přirozenými způsoby, například česnekem nebo různými druhy olejů. Používejte vůně, které hmyzu nebudou vonět, například levanduli. Pravidelně si dopřávejte také vitamin B. V domácnosti můžete používat elektrické odpuzovače, ale nejsou vhodné do bytů, ve kterých se pohybují děti nebo zvířata. Raději si vypěstujte bylinky, které jsou přirozenými nepřáteli hmyzu.

Mohlo by vás zajímat:  "Ty částky jsou k smíchu, nevěřil jsem.“ Za dýni na Halloween chtějí markety stovky korun

Proti klíšťatům můžete chránit také psy a kočky, a to právě bylinkovými oleji, které jim vetřete do kůže. Dávejte oleje na místa, kam si zvířata nedosáhnou a kde se nemohou očistit. Česnek a rozmarýn jsou dalšími pomocníky v boji proti hmyzu. Právě tyto vůně jsou pro hmyz velmi nepříjemné a vyhnou se vám obloukem.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si výluh z kočičí trávy a budete mít od hmyzu pokoj

Znáte kočičí trávu? I její vůni hmyz nesnáší. Můžete si udělat výluh, který je velmi jednoduchý na přípravu. Dvě lžičky bylinky zalijte vroucí vodou, nechte 15 minut odstát a máte hotovo. Použít ale můžete také jablečný ocet. Ten si můžete také dát k pití, protože tím posílíte svůj organismus.

Mohlo by vás zajímat:  10 tipů pro domácí hnojiva z přírodních surovin

Bojuje proti virům a bakteriím, a pokud vás komár přeci jen kousne, uklidní svědění a otok dříve splaskne. Můžete ho smíchat dokonce s eukalyptovým olejem nebo citronovou šťávou. Vyrobíte si tak repelent, kterým hmyz zaručeně odeženete. Nezapomeňte kromě svého těla olejem nebo octem potřít také samotné oblečení. Do lesa nebo přírody byste měli chodit vždy chránění, dlouhé rukávy nebo nohavice jsou samozřejmostí.

Zdroj: https://healthblog.uofmhealth.org/childrens-health/mosquitos-and-ticks-6-tips-to-swat-away-two-summer-spoilers-for-kids
Přidat na Seznam.cz