Close Up Person Using Trimming Tool Bush

Cizokrajné keře ozdobí zahradu pestrými barvami a netradičními plody. Jejich pěstování přitom není těžké

Při výběru keřů, které budeme mít na zahradě, se většinou řídíme jen tím, jak budou vypadat a jak barevně budou ladit svými květy k ostatním rostlinám. Barva listů, tvar celého keře a také jejich květenství ovlivní to, jestli si daný keř pořídíme. Vzhled plodů ale může hrát významnou roli, a proto byste se měli zaměřit také na ně.

V našich podmínkách si můžete vypěstovat spoustu rostlin

I když to na první pohled nevypadá, v našich podmínkách si můžete vypěstovat mnoho druhů keřů a rostlin. Jaké rostliny patří mezi ty nejzajímavější? Čínský hořák patří mezi ně. Je to nízký strom, který může dorůst do výšky 2–3 metrů. Má fazolovité plody modré barvy, které mohou mít až 20 centimetrů. Uvnitř mají dužinu, kterou můžete sníst. Používají se většinou v asijské kuchyni a zrají v září.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní prořezání angreštových keřů zajistí jejich zdravý stav a bohatší úrodu

Jeden z druhů dřínu – dřín japonský – si můžete také vysadit na svých zahradách. Má jedlé plody, které mohou připomínat maliny – jsou červené a kulaté. Dozrávají také v září a můžete je použít například do zavařenin, hodí se také syrové. Tento dřín je dekorativní a oblíbíte si ho především díky lesklým listům.

Zdroj obrázku: Freepik

Některé keře mají zvláštní názvy

Hlohyně šarlatová, přezdívaná také jako šarlatový oheň, je trnitý keř, ale můžete na něm na podzim najít krásné plody, které mohou mít krvavě rudou barvu, setkat se lze ale také se žlutými. Zářivé barvy uvidíte už z velké dálky, keř může vyrůst až do tří metrů a v období květů bude patřit mezi nejzajímavější dekorace na vaší zahradě. Ovoce ale není jedlé, proto ho nezkoušejte.

Mohlo by vás zajímat:  Nádherně rozkvetlý a stále zelený rododendron bude ozdobou každé zahrady

Bílý jeřáb je další plodinou, kterou můžete ozdobit svou zahradu. Jedná se o keř, který má plody bílé, proto patří mezi velmi zajímavé druhy. Plody ale vyzobávají především ptáci. Rakytník určitě znáte a možná ho na zahradě už máte. Na konci léta na něm zrají oranžovočervené plody, které využijete do zavařenin. Obsahují mnoho vitaminů a hodí se při chřipce nebo nachlazení.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g25587726/fast-growing-shrubs/
Přidat na Seznam.cz