Many Blue Hydrangea Flowers Growing Garden Floral Background

Rozkvetlé hortenzie jsou pýchou každé zahrady. Díky správnému zazimování přečkají bez úhony tuhé mrazy

Dobře upravená hortenzie se stává dokonalou výzdobou zahrady. Základem správné péče je ochrana před nadcházejícími chladnými dny. Pokud chceme, aby během nové sezóny opět bujně kvetla, připravit ji musíme už teď před zimou.

Ochrana před zimou

Tuto ochranu se vyplatí učinit již koncem listopadu. Když půda začne zamrzat do hloubky 2–‍4 cm, pokračujeme v důkladné ochraně rostliny před nadcházejícími zimními mrazy. Nestojí za to dělat toto ošetření dříve, protože příliš brzké pokrytí zvýší teplotu substrátu, což povzbudí rostlinu k další vegetaci. Takový stav způsobí, že první silnější mráz hortenzii zničí.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat ornithogalum dubium

Zimování hortenzií je úkol natrvalo zapsaný v zahradnickém kalendáři. Stojí za to chránit zahradní i kyticové hortenzie – nejčastěji osázené kvůli odolnosti vůči poměrně nízkým teplotám. Takzvaná metoda kopání zde bude fungovat perfektně. Před jeho provedením odstraníme všechny suché výhonky a části poškozené chorobami a škůdci. Kopání je jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů ochrany hortenzií na zimu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zakrývání agrotextilií

Pro účinnou ochranu hortenzie před zimou můžeme použít agrotextilii. Kolem keře zabalíme dvě nebo tři vrstvy materiálu a poté je svážeme šňůrkou. Nejlepší je použít bílou agrotextilii, která je propustná pro vodu a vzduch. Hortenzie pěstovaná v květináči může být úspěšně připravena k přežití během zimy. První kroky podnikáme ve druhé polovině léta, počínaje postupným snižováním zalévání.

Mohlo by vás zajímat:  Nejdůležitější prvky, které rostliny potřebují k růstu. Dopřejte jim to správné hnojivo

Když si všimneme, že rostlina přestala růst a listy spadly, ​​přesuneme ji do místnosti. Je důležité, aby byl prostor chladný s vysokou vlhkostí vzduchu. Během tohoto období nemusíme rostlině poskytovat přístup k přirozenému světlu. Nezapomeňte květináče důkladně izolovat. Abychom toho dosáhli, vyložte je slámou nebo polystyrenem. Horní části rostliny jsou zabaleny do agrotextilie.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/shrubs/hydrangea/hydrangea-winter-care-how-to-protect-hydrangeas-from-winter-cold-and-wind.htm
Přidat na Seznam.cz