Red Apples Wooden Surface Fresh Fruits

Jablečnou masku na tři způsoby si pleť zamiluje. Získá potřebnou hydrataci a svěží vzhled

Jablka jsou velmi oblíbené ovoce, které je k dispozici po celý rok. Obsahuje mnoho vitaminů a antioxidantů. Díky tomu do svého těla dostanete všechno potřebné. Co všechno si můžete udělat z jablek? Nemusíte se omezovat pouze na konzumaci, využít je můžete také na výrobu pleťových masek nebo masek na vlasy. Ukážeme si, k čemu se jablka hodí a proč se vyplatí je mít v zásobě.

Proč tolik milujeme jablka?

Účinky jablek jsou legendární. Díky konzumaci jablek bude vaše pleť vypjatější, budete stárnout pomaleji a díky obsahu ovocných kyselin se vaše pokožka bude lehce zbavovat odumřelých buněk. Jablečnou masku si snadno vyrobíte doma, protože k tomu nebudete potřebovat žádné zvláštní suroviny.

Mohlo by vás zajímat:  Uchovejte svou ovocnou úrodu přes zimu: konzervování je snadné a zvládne ho každý

Masku si vyrobíte velmi jednoduše. Stačí nastrouhat jablko na jemném struhadle a poté si ho nanést na obličej asi na 15 minut. Pokud máte šťavnaté jablíčko, nejdříve z něj vymačkejte přebytečnou šťávu, aby maska nestékala. Poté už jen stačí počkat a následně masku smýt. Můžete si vyrobit i masku z jablka a jogurtu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit ideální masku na obličej?

Jestli máte domácí jogurt, budete mít opravdovou masku, která nebude plná chemie, a můžete si být jistí, že skutečně vaší pleti pomůže. Snadno se nanáší a i v tomto receptu budete potřebovat ovoce nastrouhat. Můžete ho nechat se slupkou a potom k němu přidejte lžíci jogurtu, medu a ovesných vloček. Promíchejte, naneste na obličej a nechte působit 10 minut. Poté smyjte vlažnou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Prořezání odlehčí koruny ovocných stromů a zajistí jim dostatek světla

Omlazující maska pak může vypadat i takhle: polovinu oloupaného jablka nastrouhejte, přidejte jablečný ocet a med. Smíchejte a masku máte hotovou. Naneste na obličej a nechte15 minut působit. Poté opláchněte vlažnou vodou. Jablka tak nemusíte pouze konzumovat, rozhodně se vyplatí je využít také na péči o pleť nebo vlasy. Na internetu najdete spoustu inspirace.

Zdroj: https://www.gourmetgiftbaskets.com/Blog/post/10-things-to-do-with-all-those-apples.aspx
Přidat na Seznam.cz