Delicious Lemon Citrus Tree

Citrusy vnesou domů kousek exotiky a péči o ně zvládne každý

Citrusy aromatizují vzduch a budete mít díky nim i v zimě pocit, že máte doma léto. Vypadají krásně nejen v místnosti, ale třeba i na terase. Pěstovat je doma není vůbec nic složitého, jen je třeba jim připravit podmínky, ve kterých se jim bude dařit.

Rostliny mají tmavé listy a ponesou i ovoce

Pokud jim dopřejte podmínky vhodné k růstu, kvetení a následným plodům, budete mít ohromnou radost z toho, že se vám povedlo vypěstovat zrovna tyto plodiny. Citrusy můžete zakoupit již připravené v květináčích, mladé rostliny je nutné přesazovat každý rok a nejlépe na jaře. Pokud máte starší rostlinu, stačí jí každé 2–3 roky přesadit do nového substrátu. Půda pro citrusy musí být mírně kyselá, propustná a humózní. Substrát koupíte již hotový v obchodě, nestojí mnoho peněz.

Mohlo by vás zajímat:  Na balkoně lze pěstovat rozličné druhy ovoce

Nový květináč by měl být asi o tři centimetry větší než ten původní. Na dno květináče dejte vždy vrstvu štěrku nebo expandované hlíny – také se dá zakoupit. Na zalévání používejte dešťovou vodu, ale můžete použít také filtrovanou nebo převařenou, kterou nechte ustát. Po zalití nechte citrusy vodu absorbovat a její nadbytek pak slijte. Během podzimu a zimy pro citrusy nastává období klidu, kdy je možné je zalévat jednou týdně. Poté množství vody zvyšujeme.

Mohlo by vás zajímat:  Jediné jablko denně dodá tělu velkou porci zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Citrusy porostou na jižním nebo západním parapetu

V létě můžete citrusy dát na balkon nebo zahradu, v zimě mají rády teplotu okolo 15 stupňů. Rostliny je potřeba také hnojit, aby se jim dařilo. Mladé rostliny hnojit nemusíte, ty starší už ano. Koupit můžete hotová hnojiva pro citrusy, ale nezapomínejte, že hnojení je možné pouze v době vegetačního období, což je od dubna do října. Kromě citrusového hnojiva můžete použít také to pro pokojové rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Během parného léta osvěží pokožku nejlépe melounová péče. Pleť bude hydratovaná a sametová na dotek

Citrus si můžete vypěstovat ze semen, která si koupíte v obchodě. Půjde to ale i ze samotných plodů. Semínka nařízněte žiletkou nebo použijte smirkový papír. Tím zajistíte, že budou lépe nasávat vodu. Sázejte rychle, aby semena nevyschla, a použijte směs rašeliny a písku. Substrát udržujte vlhký a teplotu okolo 25 stupňů. Po měsíci by semeno mělo vyklíčit, je ale možné, že se vůbec nechytne.

Zdroj: https://www.gardenhealth.com/advice/indoor-growing/how-to-care-for-orange-tree
Přidat na Seznam.cz