Close Up Shot Mosquito Leaf

Otravný hmyz dokáže pěkně znepříjemnit život. Naštěstí existuje rostlinka, která ho spolehlivě odpudí

Hmyz patří k druhům, které jsou bezobratlé, a většinou mají třídílné tělo, skládající se z hlavy, trupu a břicha. Tři páry nohou, pár tykadel a velké oči. Hmyz je většinou malý, ale samozřejmě zde najdete i několik druhů, které vybočují z velikosti. Někteří brouci tak mohou dosáhnout velikosti i několika centimetrů.

Hmyz je užitečný, ale doma ho mít nechceme

Většina hmyzu se živí mršinami, rostlinami nebo masem. Jejich hlavním úkolem je bojovat proti jiným druhům hmyzu. Některé druhy hmyzu jsou pro přírodu velmi užitečné, protože ji chrání proti moru a také odstraňují různé látky ze zbytků jídel. Včely přenášejí pyl, který zase přispívá k opylování, a tak jsou pro přírodu velmi důležité.

Mohlo by vás zajímat:  Rostlinám v květináči při špatné péči hrozí vážné nemoci, některé jsou i fatální

Hmyz ale nemá mnoho lidí rádo. Patří mezi otravné škůdce, kteří se ukazují hlavně ve večerních hodinách. Můry, komáři, včely nebo vosy patří mezi pravidelné návštěvníky domácnosti hlavně v létě, kdy je všude kolem nich spousta jídla a sladkého pití. Je tak snadné například včelu nebo vosu spolknout společně s douškem ovocné šťávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaká rostlina funguje jako odpuzovač hmyzu?

Přirozených způsobů, jak se těchto nezvaných hostů zbavit, je několik. Tato metoda, kterou přinášíme, navíc do vaší domácnosti přinese nejen vzduch bez hmyzu, ale také příjemnou vůni, která bude dlouhodobá. Rostlinou, která pomůže v boji proti hmyzu, je máta. Je to bylinka, kterou si můžete snadno vypěstovat na parapetě.

Mohlo by vás zajímat:  3 jednoduché triky, jak se zbavit mravenců

Máta je přísadou, která se může použít do několika pokrmů, ale také pomůže lidskému zdraví. Proti hmyzu stačí udělat jednoduchý odvar z několika listů máty, počkat, až vychladne, a následně ho nalít do rozprašovače. Tím, že budete stříkat na hmyz tento odvar, zabráníte jejich vniknutí do domu. Zvlášť pečlivě nastříkejte rohy domu nebo jiné trhliny, kudy se mohou do domu dostat například mravenci. Díky mátě budete mít místnosti osvěžené a nebudete se muset trápit s otravným hmyzem.

Zdroj: https://www.electrodry.com.au/news-blog/7-indoor-plants-that-repel-insects/
Přidat na Seznam.cz