Girl Fertilizes Plant Ficus Benjamina Tree Pot With Mineral Fertilizer Sticks Home Cultivation Caring Indoor Potted Plants Hobbies Leisure Home Gardening Houseplant

Domácí hnojivo rostliny potěší nejvíce. To nejlepší vyrobíte z nepotřebných zbytků

Na pokojové i zahradní květiny a rostliny nemusíte používat jen kupované hnojivo. Skvěle se budou hodit také hnojiva domácí výroby, která si doma snadno namícháte. Jedná se o univerzální hnojiva, která se hodí pro většinu rostlin. Vyzkoušejte hnojiva, která vyrobíte ze zbytků, co máte doma.

Jaké potraviny můžete použít jako hnojivo?

Jako hnojivo se mohou hodit například skořápky od vajec. Stačí je pouze nadrtit a poté rozsypat na zeminu. Můžete také spařit banán a použít jeho slupky. V zimě se rostliny nepřesazují, ale výjimku musíte udělat u těch, které jste si právě přinesli z obchodu. Na dno květináče dejte vrstvu drenáže (poslouží oblázky) a položte na ni banánovou slupku. Zakryjte zeminou a máte cenné hnojivo, které rostlinám dodá veškeré živiny.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci dokážou natropit velkou škodu. Z domu je vyženou přírodní šetrné metody

Fungovat bude také kávová nebo čajová sedlina. Dbejte ale na to, aby byla dostatečně usušená. Hodí se pro pokojové rostliny, které takto můžete hnojit jednou za půl roku. Venkovní rostliny můžete kávou hnojit až 4krát ročně. Použít můžete také posekanou trávu, stačí ji pouze rozprostřít v tenké vrstvě na záhony, aby se rozložila.

Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete i vodu z brambor nebo minerálku

Oblíbeným hnojivem je také voda z brambor, ale pozor, nesmí být slaná. Můžete tak využít bramborovou vodu pokaždé, když je budete vařit. Nechte ji pouze vychladnout a jednou týdně s ní zalijte pokojové i zahradní rostliny. Výborně funguje také odvar z kopřivy. Kopřivy si můžete jednoduše natrhat a usušit. Použít můžete i čerstvé. Dejte je do kyblíku do 3/4 jeho výšky a zalijte vodou. Kyblík dejte stát na místo, kde vám nebude překážet, protože bude trochu zapáchat.

Mohlo by vás zajímat:  To nejlepší hnojivo je k dostání v každém obchodě. Úžasně působí především na orchideje

Po třech týdnech přidejte odvar do zálivky v poměru 1 : 50. Rostliny vám poděkují! Fungovat bude také minerální voda, kterou jste zapomněli v lednici. Nemusíte ji vyhazovat, protože už nemá bublinky. Voda dodá rostlinám potřebné živiny a vy ji navíc ještě využijete, i když byste ji jinak už vylili do dřezu.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/8-homemade-garden-fertilizers-24258
Přidat na Seznam.cz