Watering 1601143 1920

Chytrý zavlažovací systém zachrání pokojové rostliny během dovolené

Pokud máte velkou sbírku rostlin, musíte jim poskytnout potřebnou péči. Je důležité především pravidelné zalévání, protože je pomáhá udržovat v kondici. Pokud plánujete delší cestu mimo domov, můžete je nechat v péči důvěryhodné osoby. Když taková možnost neexistuje, nezbývá než nechat je na pospas osudu. Abyste po návratu domů nenašli uschlé rostliny, je důležité vědět, jak je na „období sucha“ připravit. Jak zalévat rostliny před vaším odjezdem? 

Rostliny připravte

Při plánování cesty se zaměřte na prostředí, ve kterém se rostliny nacházejí. Pokud je místnost velmi teplá, stojí za to je přesunout do většího chladu, díky čemuž se voda v nich nahromaděná bude odpařovat pomaleji. Ačkoliv nejsou paprsky slunce na podzim a v zimě příliš intenzivní, je dobré přesunout rostliny mimo přímé světlo.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto pokojové rostliny ozdobí každý interiér, domácí vzduch k tomu dokonale vyčistí
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napojte je

Pokud cesta trvá několik dní, nic nebrání tomu, abyste rostliny těsně před opuštěním domu zalili. Aby nedošlo k poškození jejich kořenů, je třeba si uvědomit, že květináče musí mít drenážní otvory a drenážní vrstvu, přes kterou bude proudit přebytečná voda. Co dělat v případě několikatýdenního výletu? Kupte jednoduchý zavlažovací systém nebo jej vytvořte sami.

Zavlažovací systémy

Obchody nabízejí spoustu hotových zařízení, které lze pro zalévání rostlin použít. Stojí za to vsadit na skleněné kuličky – mají také dekorativní charakter. Jsou vyrobeny z nádoby na vodu a dlouhého krku s ostrým koncem, který je umístěn v květináči. Další možností je dát do země vzhůru nohama plastovou láhev s vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Pěstování domácích rostlin nebývá nic složitého, je pouze třeba dodržovat několik zásad
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Hydrogel

Jedná se o multimolekulární a nerozpustný polymer, který má schopnost absorbovat vodu, udržovat vlhkost a postupně ji předávat půdě. Stačí nasypat jemné granule do velké mísy naplněné vodou a počkat několik hodin, dokud se nezvětší. Poté je umístěte na povrch substrátu nebo vložte celý květináč do hydrogelu.

Přidat na Seznam.cz