Trash Can 3755341 1280

Mirka: Soused po nás chtěl odpadky na svou zahradu. Když jsme viděli výsledek, litovali jsme naší hlouposti

Když nás soused požádal o odpadky, aby je použil na zahradě, kroutili jsme hlavou. Nyní víme, že byla velká chyba mu je dát. Jeho úroda totiž byla podstatně lepší, než ta naše. Nechtěl ale veškerý odpad z naší domácnosti. Jediné, co ho zajímalo, byly skořápky od vajíček. Měli jsme domácí slepice a tedy i poměrně velký přísun vajec. S tím souvisela i jejich velká konzumace a tedy i značné množství skořápek.

Dali jsme mu je a smáli se

Když za námi poprvé přišel, jestli bychom mu nedávali tyto odpadky, divně jsme se na něho dívali. A potom jsme se smáli tomu, že musí být asi nějaký podivín, když má zájem právě o skořápky od vajec. Nevěděli jsme o žádném jejich využití, kromě barvení na Velikonoce. A ty byly až za několik měsíců. Navíc s rozbitou skořápkou by asi moc pěknou kraslici neudělal.

Mohlo by vás zajímat:  Lukáš: Vodu z vařených brambor nosím na zahradu po kýblech. Pro sousedy jsem podivín, ale mám svou teorii

Pozorovali jsme ho z okna

Skořápky od vajec jsme mu schovávali a následně dávali. A poté ho tajně pozorovali z okna, co s nimi dělá. Vypadalo to, že je vždy nadrtil a následně je sypal na své záhony. Nechápali jsme, k čemu přesně to má být. Nevěřili jsme, že to snad něčemu pomůže. Možná kdybychom více zapátrali o možnostech použití, nelitovali bychom toho, že jsme mu tolik drahocenného odpadu dali.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Při sklizni jsme hořce litovali

Týdny plynuly a blížila se doba sklizně. V průběhu času už bylo celkem jasně vidět, že plodiny u souseda jsou mnohem větší než u nás. A sklizeň to jenom potvrdila. Jeho výpěstky byly na první pohled větší, kvalitnější, a když nám jich pár dal ochutnat, objektivně jsme zhodnotili, že je má i chutnější.

Mohlo by vás zajímat:  Květa: Když jsem používala domácí postřik na rostliny, rodina mě nesnášela. Šíleně smrděl, ale rostlinám pomohl

Čím to? Nemohlo to být ničím jiným, než právě skořápkami z vajec. Proto jsme se rozhodli, že už od nás nedostane ani jednu. Všechny co máme, použijeme na naši zahradu. Jen jsme naštvaní, že ho budeme moci trumfnout až příští rok. Alespoň máme čas udělat si pořádnou zásobu tohoto unikátního přírodního hnojiva, které je navíc úplně zadarmo – jde přece o odpadky.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu naší čtenářky
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.
Přidat na Seznam.cz