Home Plants Pots Gardening Sustainable Living Concept Growing Houseplants (1)

Péče o pokojové rostliny je snadná. Stačí myslet na dvě pravidla a porostou do krásy

Péče o pokojové rostliny není náročná, ale i zde můžete udělat chybu. V některých případech vás tyto chyby mohou stát zdraví rostlin. Stačí, když je příliš zalijete nebo použijete špatné hnojivo. Jakých pravidel se držet a jaké přípravky používat? V první řadě se držte přírodních metod, protože jsou bezpečnější. Poradíme vám ale i další tipy.

Základní pravidla pro zalévání rostlin

V první řadě byste se měli naučit, jak pokojové rostliny správně zalévat. To je klíčem pro jejich zdraví. K zalévání používejte vždy odstátou vodu. Nejlepší je dešťová nebo filtrovaná voda. Použít ale můžete i vodu z kohoutku, kterou necháte pár hodin odstát. Nejlepší je nechat ji odstát přes noc a rostliny zalít hned ráno, než půjdete do práce.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy se spánkem mají jednoduché řešení. Stačí ložnici doplnit o zázračné rostliny

S péčí o rostliny to nepřehánějte. Příliš velká zálivka jim více uškodí, než pomůže. Jestli se chcete zbavit přebytečné vlhkosti z misky pod květináčem, nasypte do ní malé množství steliva pro kočky. Na nadměrnou zálivku si dávejte pozor hlavně u rostlin, jako jsou azalky, orchideje nebo kapradiny. Příliš mnoho vody okyseluje substrát, což tyto rostliny nemají rády.

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelné hnojení zajistí zdraví pro všechny rostliny

Nevíte, jak správně hnojit své rostliny? Nejlepší je minerální voda, která obsahuje cenné složky. Voda musí být neperlivá, vysoce mineralizovaná nebo mírně sycená. Tímto způsobem můžete rostlinám pomoci nejjednodušším způsobem, aniž byste museli kupovat hnojiva. Stejně můžete jednou za čas postupovat s vodou po uvaření brambor. Jen ji nesmíte osolit.

Mohlo by vás zajímat:  Některé pokojové rostliny dokážou růst jenom ve vodě. Stanou se netradiční ozdobou interiéru

Hnojení rostlin pomocí vaječných skořápek a kávové sedliny

Nejlepším přírodním hnojivem jsou vaječné skořápky. Stačí je rozdrtit a smíchat s horní vrstvou zeminy anebo je namočit do vody a touto vodou rostliny zalít. Podobným způsobem můžete používat také droždí. Pro rostliny, které mají rády kyselou půdu, je ideální kávová nebo čajová sedlina. Stačí, když sedlinu necháte vychladnout a přidáte ji do vrchní vrstvy zeminy.

Zdroj: https://www.hyanniscountrygarden.com/watering-and-fertilizing-houseplants/
Přidat na Seznam.cz