Fly Old Fruit Apple Spoiled With Flies Kitchen

Malinké mušky dokážou způsobit hromadu problémů. Na octomilky funguje jednoduchá past

Ovocné mušky jsou hmyz, který láká vůně mírně shnilých plodů v procesu fermentace. Pohled na ně v kuchyni není nic příjemného, ​​takže musíte najít účinný způsob, jak se nezvaných hostů zbavit. Jedním z nich je směs na bázi octa a saponátu, která hmyz přivábí a zahubí.

Jak vypadají ovocné mušky

Ovocné mušky jsou drobný hmyz, který dosahuje velikosti jen tří milimetrů a objevuje se již brzy na jaře, přítomen je pak až do podzimu. Mohou být skutečnou nepříjemností pro všechny členy domácnosti. Hlavním cílem tohoto hmyzu jsou hnijící plody, ale ani vůně vína či džemu mu není lhostejná. Životní cyklus mušek je velmi krátký, trvá pouhých 40 dní. Množí se však alarmující rychlostí, proto zbavit se jich není vůbec snadný úkol.

Mohlo by vás zajímat:  Proti invazivnímu slimákovi se lze bránit pastí z piva a kvasnic

Jídlo ponechané bez obalu je pro ně lehkou a zároveň příjemnou kořistí, proto ho nezapomeňte správně zabalit. Pokud se ovocné mušky usadí na potraviny, už bohužel nejsou vhodné ke konzumaci, protože tento hmyz je nositelem mnoha choroboplodných zárodků a bakterií. Kromě toho kladou vajíčka v blízkosti fermentujících potravin nebo vlhkého prostředí.

Zdroj obrázku: Freepik

Past na ovocné mušky

Existuje mnoho způsobů, jak bojovat proti tomuto hmyzu, ale ne všechny jsou stejně účinné. Nejlepší je vyrobit si jednoduchou past s přípravkem umístěným v každé domácnosti. Použijte obyčejný ocet a prostředek na mytí nádobí s trochou vody v poměru 1 : 1 : 2. Smíchejte důkladně všechny ingredience v malé misce a nechte přes noc vedle místa, kde se mušky vyskytují nejvíce.

Mohlo by vás zajímat:  Mulč z pilin udrží půdu okolo rostlin kvalitní, zpomalí růst plevelu i plísní

Silná vůně octa bude lákat ovocné mušky do pasti, ve které se utopí. Kromě toho je saponát znehybní a působí na ně jako jed. Ráno vylijte obsah misky do toalety, a je-li třeba, past připravujte, dokud se mušek nezbavíte. Často si můžete tento hmyz přinést domů z obchodu. Pokud si jich všimnete na potravinách, je nejlepší se jich zbavit a opláchnout ty, které jsou vhodné, a okamžitě je dát do chladničky.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25042/how-to-kill-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz