Fresh Pomelo Gray Cement Background Mid Autumn Festival Fruit

Poznejte pomelo. Tento obří citrus je plný antioxidantů a důležitých živin, které pomůžou zhubnout

Pomelo patří mezi citrusy, které se těší velké oblíbenosti. Dnes ho snadno seženete v obchodech, ale často se mu lidé vyhýbají. Je to ale škoda, protože obsahuje mnoho cenných vitaminů, stejně jako další druhy citrusů. Dokáže zlepšit stav našeho organismu, nastartuje metabolismus po náročném večeru a navíc ho můžete použít k tomu, abyste zhubli. Proč se vyplatí zařadit pomelo do svého jídelníčku?

Jak poznat pomelo v obchodě?

Pomelo je větší pomeranč, v obchodech vám bude připomínat spíše grapefruit. Vážit může až dva kilogramy, uvnitř slupky se pak ukrývá dužina, která příjemně chutná. Rozhodně není tak kyselá jako u citronů nebo pomeranče. V pomelu najdete mnoho cenných látek, kterých je tu mnohem více oproti jiným citrusům, protože pomelo je opravdu velké. Stejně jako u ostatních v něm ale najdete hlavně antioxidanty.

Mohlo by vás zajímat:  Na balkoně lze pěstovat rozličné druhy ovoce

Pomelo je bohaté na lykopen, který se nachází také v rajčatech a působí protizánětlivě. Kromě toho se vyplatí pomelo konzumovat proto, že bojuje s volnými radikály, které způsobují předčasné stárnutí. Díky němu se z těla vyplaví spousta toxických a jiných škodlivých látek. Pomelo obsahuje také draslík, který potřebujeme na svaly – pomáhá je regenerovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomelo se hodí pro dietáře

Pomelo, stejně jako jiné citrusy, skvěle nastartuje metabolismus, a proto se hodí pro ty, kteří chtějí zhubnout několik kilogramů. Díky němu se budete cítit sytí, obsahuje také frakci vlákniny, což zajistí dobrou funkci střev. Není kaloricky náročné, a proto se hodí pro všechny, kteří chtějí ochutnat něco nového.

Mohlo by vás zajímat:  Americké borůvky potřebují kyselou půdu a dostatek slunečního svitu

Bohužel je ale nutné vědět, jestli na pomelo nemáte alergii. A také by se tento citrus neměl konzumovat společně s některými léky, aby nedošlo ke kontraindikaci. Zeslabí, nebo naopak zesílí jejich účinek a v každém případě to může skončit špatně. Pomelo si můžete například nakrájet do salátů, ale mnoho lidí ho konzumuje samotné.

Zdroj: https://noshingwiththenolands.com/what-is-a-pomelo-and-how-to-eat-one/
Přidat na Seznam.cz