Chronická bolest ochromuje běžný život. Elektrostimulace je řešení, které rychle uleví

Na chronickou nebo akutní bolest můžete použít metodu elektrické nervové stimulace, která je bezbolestná a také bezpečná. Využít ji mohou především senioři, kteří se podobných zákroků bojí, zároveň se ale velmi často s bolestí potýkají. Co je to za metodu a jak to celé funguje, se dočtete v článku.

Jakou má elektrostimulace účinnost?

Metoda spočívá v tom, že máte doma zařízení, které vysílá elektrické impulsy. Ty stimulují senzorická zakončení nervů, které zodpovídají za přenos podnětů bolesti do mozku. Léčba zajistí, že se tento mechanismus zablokujte, a užije se léků proti bolesti, díky čemuž bolest rychle odezní a vám se bude dařit lépe.

Závisí ale na tom, jaké budete mít zvolené parametry. Je důležité nastavit správnou frekvenci proudu, délku pulzu a také celkovou délku léčby. Tuto metodu provádějí pouze fyzioterapeutové ve svých ambulancích. Jestli chcete tuto metodu vyzkoušet, nejdříve byste se se svým lékařem měli poradit.

Zdroj obrázku: Freepik

Metodu využijí lidé, kteří trpí nejen bolestmi zad

Tato metoda je velmi užitečná a je vhodná pro lidi, kteří trpí nejen bolestmi zad, ale také bolením, které souvisí se svaly nebo záněty. Navíc se jedná o bezpečný způsob boje proti bolesti zad, u kterého nemusíte užívat vůbec žádné léky, a přitom bude stačit jen půl hodina léčby. Zařízení by se ale nemělo používat v případě, že máte oteklá nebo zarudlá místa na těle. Pozor si dávejte také na vyrážky.

Zařízení by neměly užívat těhotné ženy a lidé, které trápí horečka nebo mají problémy se srdcem. Můžete ho použít v případě, že vás trápí bolesti zad nebo ramen. Zmírní také bolesti zápěstí nebo menstruační bolesti. Poradí se syndromem karpálního tunelu a ušetří vám nejen bolest, ale i několik návštěv lékaře. Rozhodně stojí za to zařízení vyzkoušet, protože vás to nic stát nebude, naopak můžete ušetřit mnoho výdajů.

Zdroj: https://www.webmd.com/pain-management/guide/11-tips-for-living-with-chronic-pain
Přidat na Seznam.cz