Closeup Woman With Hands Holding Her Waist Back Pain

Chronická bolest ochromuje běžný život. Elektrostimulace je řešení, které rychle uleví

Na chronickou nebo akutní bolest můžete použít metodu elektrické nervové stimulace, která je bezbolestná a také bezpečná. Využít ji mohou především senioři, kteří se podobných zákroků bojí, zároveň se ale velmi často s bolestí potýkají. Co je to za metodu a jak to celé funguje, se dočtete v článku.

Jakou má elektrostimulace účinnost?

Metoda spočívá v tom, že máte doma zařízení, které vysílá elektrické impulsy. Ty stimulují senzorická zakončení nervů, které zodpovídají za přenos podnětů bolesti do mozku. Léčba zajistí, že se tento mechanismus zablokujte, a užije se léků proti bolesti, díky čemuž bolest rychle odezní a vám se bude dařit lépe.

Mohlo by vás zajímat:  11 důvodů, proč sbírat na jaře březovou mízu: do těla vlije novou energii

Závisí ale na tom, jaké budete mít zvolené parametry. Je důležité nastavit správnou frekvenci proudu, délku pulzu a také celkovou délku léčby. Tuto metodu provádějí pouze fyzioterapeutové ve svých ambulancích. Jestli chcete tuto metodu vyzkoušet, nejdříve byste se se svým lékařem měli poradit.

Zdroj obrázku: Freepik

Metodu využijí lidé, kteří trpí nejen bolestmi zad

Tato metoda je velmi užitečná a je vhodná pro lidi, kteří trpí nejen bolestmi zad, ale také bolením, které souvisí se svaly nebo záněty. Navíc se jedná o bezpečný způsob boje proti bolesti zad, u kterého nemusíte užívat vůbec žádné léky, a přitom bude stačit jen půl hodina léčby. Zařízení by se ale nemělo používat v případě, že máte oteklá nebo zarudlá místa na těle. Pozor si dávejte také na vyrážky.

Mohlo by vás zajímat:  Na goji nesmí zapomenout nikdo, kdo žije zdravě. Pomůže předejít rakovině a zlepší soustředění

Zařízení by neměly užívat těhotné ženy a lidé, které trápí horečka nebo mají problémy se srdcem. Můžete ho použít v případě, že vás trápí bolesti zad nebo ramen. Zmírní také bolesti zápěstí nebo menstruační bolesti. Poradí se syndromem karpálního tunelu a ušetří vám nejen bolest, ale i několik návštěv lékaře. Rozhodně stojí za to zařízení vyzkoušet, protože vás to nic stát nebude, naopak můžete ušetřit mnoho výdajů.

Zdroj: https://www.webmd.com/pain-management/guide/11-tips-for-living-with-chronic-pain
Přidat na Seznam.cz