One Earliest Spring Flowers Emerge Out Ground Is Eranthis

Ze starších rostlin si snadno vypěstujete nové květiny. Stačí dostatek trpělivosti a času

Pokud vidíte, že vaše rostliny v květináčích začínají stárnout a už nejsou tak hezké, nemusíte je vyhazovat, ale můžete je použít k vypěstování mladých rostlin. Co k takovému kroku budete potřebovat? Především ostrý nůž a také trpělivost, protože se vše nemusí povést na první pokus.

Připravte si malé květináče, klidně nádoby od jogurtů

Dále budete potřebovat například nádoby od jogurtů, sýrů nebo zmrzliny, do nich udělejte otvory na dně. Většině rostlinám bude stačit univerzální půda, ale některé budou potřebovat i speciální. Aby byla zemina trochu lehčí, můžete ji promíchat s pískem. Některé rostliny budou potřebovat kyselý substrát, především azalky nebo kamélie. Před bakteriemi rostliny uchráníte pomocí živočišného uhlí.

Mohlo by vás zajímat:  Z rajčatových listů a stonků lze vyrobit účinné hnojivo nebo postřik proti mšicím

Existuje několik způsobů, jak rostliny rozmnožit. První z nich je dělení – je to jednoduchý a také účinný způsob, jak rostliny namnožit. Rostlina bude potřebovat vydatné zalití, poté z květináče vyndejte kořenový bal, rozdělte ho na menší kousky a ty dejte do samostatných květináčů a zalijte je vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Velmi záleží na tom, jakou chcete mít rostlinu

Bude záležet na tom, jakou rostlinu chcete rozmnožovat. Výsypkami můžete množit popínavé rostliny a také ty, které mají dlouhé listy, jako je břečťan. V takovém případě bude nutné dát odrost do zeminy i s některými kořeny. Pravidelně je zalévejte a v případě potřeby přichyťte kořeny k substrátu pomocí drátku. Po měsíci můžete mladé rostliny odstřihnout od mateřské rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Cibulové hnojivo posílí rostliny doma i na zahradě a odežene nebezpečné škůdce

Množit rostliny můžete také z celého listu – použít můžete například listy begonie. Řapík dejte do zakořeňovacího prostředku, vložte ho do země, ale dejte pozor, aby se květináč nedotýkal substrátu. Hrozí, že bude hnít. Poté ho pravidelně zalévejte tak, aby byla půda neustále vlhká. Po několika týdnech by se měly objevit mladé listy, které budou mít jen několik centimetrů.

Zdroj: https://schoolgardening.rhs.org.uk/Resources/Activity/Plant-out-young-plants
Přidat na Seznam.cz