World Diabetes Day Woman Holding Glucose Meter Sugar Cubes Pink Wall

Bylinné čaje sníží hladinu cukru v krvi. Už při další kontrole budete mít výsledek lepší

Normální hladina cukru v krvi se měří nalačno. Měla by se pohybovat v rozmezí 70–99 mg/dl. Po jídle se samozřejmě zvyšuje, ale po 120 minutách od konzumace jídla by neměla přesáhnout 140 mg/dl. Pokud máte neuspokojivé výsledky, bude nutné se poradit s lékařem, který poskytne informace o dalším postupu.

Můžete si upravit jídelníček, tím se hladina cukru upraví

Pokud váháte, co může pomoci k tomu, aby byla hladina cukru v normě, jednou z variant je změna jídelníčku. Cukr si zvyšujete nejen tím, že konzumujete sladkosti, ale cukrovka se může objevit z ničeho nic, i když jíte zdravě a sportujete. Svého lékaře se zeptejte, jakým stylem můžete upravit jídelníček a jaký přidat pohyb, abyste se cítili lépe. Můžete zkusit bylinné infuze, které jsou velmi účinné.

Mohlo by vás zajímat:  Čerstvou bazalku se hodí mít vždy po ruce. Kromě typické vůně a chuti prospěje i jinak

Jedná se o babské rady, ale bylinky nestojí mnoho peněz a navíc opravdu fungují. Vyzkoušet to můžete právě na sobě, pokud máte vyšší hladinu cukru v krvi. Bylinky zabrání tomu, že hladina bude kolísat, a navíc zpomalí vstřebávání cukru. Jsou užitečné také při prvních příznacích onemocnění.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si udělat hned několik čajů

Vyzkoušejte například čaj z bílé moruše. Do 400 ml vroucí vody přidejte lžičku listů moruše bílé a mletý kořen ženšenu a společně vařte asi pět minut. Poté ho přeceďte a popíjejte třikrát denně. Zkusit můžete také čaj z oddenků „gaučové trávy“ (couch grass – u nás pýr plazivý). Je to velmi oblíbený čaj, který je také jednoduchý na přípravu.

Mohlo by vás zajímat:  Majoránková mast nesmí v domácí lékárničce chybět. K její výrobě postačí dvě ingredience

Vroucí vodou zalijte lžíci kořenů trávy, přikryjte a nechte 15 minut louhovat. Poté pijte půl sklenice nálevu dvakrát denně až tři týdny. Až po této době si můžete zajít na testy, jestli máte hladinu cukru v krvi v pořádku. Můžete si udělat také odvar. Tři lžíce sušených oddenků gaučové trávy zalijte litrem převařené vody. Nechte hodinu stát a poté vařte na mírném ohni pod pokličkou. Odvar pijte ráno i večer po dobu tří týdnů. Poté si udělejte týdenní pauzu a kúru zopakujte.

Zdroj: https://www.netmeds.com/health-library/post/diabetes-mellitus-5-best-teas-for-managing-blood-sugar-spikes
Přidat na Seznam.cz