Chřadnoucí rostliny zachrání dostatečná dávka živin. V zimě s hnojením ale opatrně
Máte doma mnoho rostlin a vypadají, že právě neprospívají? Pak je potřeba se zamyslet nad tím, zda dostávají dostatek výživy.
Pečujete o ně i v zimě? Není to vždy potřeba!
Na jaře jim věnujete náležitou péči, ale v zimě na ně zapomínáte? To je v pořádku, protože rostliny se mají přihnojovat od jara do podzimu. Máme je většinou v suchém prostředí, ve vytápěných místnostech. Dopřejte jim tedy náležitou péči v sezóně. Většina rostlin potřebuje výživu častěji, nejlépe každé dva týdny. Je potřeba jim dodávat dusík, fosfor, draslík a hořčík. V zimě jim můžete dopřát přestávku. Pozor, pokud se ale rostlinám nedaří, je možné, že je budete muset přihnojit i v zimě! Nenechte tedy rostliny usychat, ale dopřejte jim to, co potřebují. Výjimkou je vánoční kaktus, který právě v zimě větší pozornost potřebuje. Vzhledem k tomu, že v tomto období kvete, potřebuje dostatek péče.
Jak podávat tekutá hnojiva?
Hlavně nikdy nelijte tekutá hnojiva přímo do květináče. Mohli byste rostlině i ublížit z důvodu špatné koncentrace. Většinou mají určené dávkování. Přidáme je tedy do určeného množství vody, promícháme a rostlinu tímto roztokem zaléváme.
Tyčinkové hnojivo
Jde o skvělý způsob, jak pohnojit střední a velké rostliny. Dá se použít na všechny druhy rostlin. Vezmeme stanovený počet tyčinek podle průměru květináče a vložíme je do substrátu. Rostlinu pak zaléváme podle potřeby. Tento typ hnojiva dodá rostlinám dostatečné množství důležitých prvků, navíc se snadno používá.
Pelety nebo granule
Existuje ještě další oblíbený způsob hnojení. Pokud použijete pelety, dochází k postupnému uvolňování a vstřebávání živin do rostlin. Jak granule, tak pelety stačí rovnoměrně nanést na substrát, rostlina si s nimi při adekvátní zálivce již poradí sama. Pro menší rostliny je hnojení pomocí pelet výrazně lepší.
Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/quickly-rehydrate-wilted-plant-23002.html