Hands Rubber Gloves Hold Flower Stem With Sprouted Root System Ceramic Flower Pot

Chřadnoucí rostliny zachrání dostatečná dávka živin. V zimě s hnojením ale opatrně

Máte doma mnoho rostlin a vypadají, že právě neprospívají? Pak je potřeba se zamyslet nad tím, zda dostávají dostatek výživy.

Pečujete o ně i v zimě? Není to vždy potřeba!

Na jaře jim věnujete náležitou péči, ale v zimě na ně zapomínáte? To je v pořádku, protože rostliny se mají přihnojovat od jara do podzimu. Máme je většinou v suchém prostředí, ve vytápěných místnostech. Dopřejte jim tedy náležitou péči v sezóně. Většina rostlin potřebuje výživu častěji, nejlépe každé dva týdny. Je potřeba jim dodávat dusík, fosfor, draslík a hořčík. V zimě jim můžete dopřát přestávku. Pozor, pokud se ale rostlinám nedaří, je možné, že je budete muset přihnojit i v zimě! Nenechte tedy rostliny usychat, ale dopřejte jim to, co potřebují. Výjimkou je vánoční kaktus, který právě v zimě větší pozornost potřebuje. Vzhledem k tomu, že v tomto období kvete, potřebuje dostatek péče.

Mohlo by vás zajímat:  I bez žehličky může být prádlo dokonale hladké. Trik je ve správném praní a věšení

Jak podávat tekutá hnojiva?

Hlavně nikdy nelijte tekutá hnojiva přímo do květináče. Mohli byste rostlině i ublížit z důvodu špatné koncentrace. Většinou mají určené dávkování. Přidáme je tedy do určeného množství vody, promícháme a rostlinu tímto roztokem zaléváme.

Zdroj obrázku: Freepik

Tyčinkové hnojivo

Jde o skvělý způsob, jak pohnojit střední a velké rostliny. Dá se použít na všechny druhy rostlin. Vezmeme stanovený počet tyčinek podle průměru květináče a vložíme je do substrátu. Rostlinu pak zaléváme podle potřeby. Tento typ hnojiva dodá rostlinám dostatečné množství důležitých prvků, navíc se snadno používá.

Mohlo by vás zajímat:  Při správném skladování vydrží zahradní nábytek několik sezón

Pelety nebo granule

Existuje ještě další oblíbený způsob hnojení. Pokud použijete pelety, dochází k postupnému uvolňování a vstřebávání živin do rostlin. Jak granule, tak pelety stačí rovnoměrně nanést na substrát, rostlina si s nimi při adekvátní zálivce již poradí sama. Pro menší rostliny je hnojení pomocí pelet výrazně lepší.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/quickly-rehydrate-wilted-plant-23002.html
Přidat na Seznam.cz