Kardiovaskulárním onemocněním předejde nejlépe vyvážený jídelníček. Některé produkty v něm nemají co dělat

Kardiovaskulární onemocnění může být velmi vážným problémem, zvlášť pokud ho necháte zajít příliš daleko. Raději takovým obtížím předcházejte, a to pomocí jednoduchých metod. Mnohdy stačí jen konzumovat potraviny, které vašemu tělu neublíží, ale naopak mu dodají spoustu cenných vitaminů a minerálů. Jaké potraviny jíst a jak se ke svému tělu chovat?

Potřebujete kvalitní potraviny a pravidelný pohyb

Základem každého zdravého života jsou nejen kvalitní a zdravé potraviny, ale také pravidelný pohyb. Jen díky tomu se budete zdraví nejen cítit, ale budete tak i vypadat. Vysokokalorická strava spojená s kancelářskou prací nebude vhodná pro ty, kteří chtějí být zdraví a vyhnout se tak problémům se srdcem. Ve stravě takových lidí jsou bohužel potraviny, které našemu tělu dodají jen prázdné kalorie, a během chvíle bude znovu bez energie.

Mohlo by vás zajímat:  I malá plíseň dokáže způsobit velké zdravotní potíže. Vše zkažené se musí nemilosrdně vyhodit

Produkty, jako je sádlo, slanina, tučná masa nebo sýry, byste měli ze svého jídelníčku vymazat. Raději je nahraďte kvalitní zeleninou, ovocem a masem, které nebude tolik tučné a zároveň bude plné bílkovin a dalších důležitých látek. Jídelníček pak obohaťte také o mastné kyseliny, které najdete v kvalitních olejích.

Zdroj obrázku: Freepik

Omezte některé potraviny, budete nejen hubnout, ale také budete zdraví

Mořské ryby byste měli konzumovat pravidelně, a to nejméně dvakrát týdně. Poskytnete tím tělu omega-3 mastné kyseliny, které jsou dobré právě na srdce. Omezte hlavně jednoduché cukry, které se nacházejí v cukrovinkách, džemech nebo medu. Bohužel je ale najdete i v potravinách, ve kterých byste to na první pohled nečekali.

Pravidelně konzumujte také potraviny, které jsou plné bílkovin. Libové maso, ryby, mléčné výrobky nebo i další potraviny jsou vhodné ke každodenní konzumaci. U zdravých lidí je vhodné konzumovat i několik gramů soli denně, ale pokud máte problémy se srdcem, raději byste sůl měli omezit. Úplně vyloučit byste měli alkohol a také potraviny, které obsahují kofein.

Zdroj: https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/disease-prevention/cardiovascular-disease/preventing-cvd/
Přidat na Seznam.cz