Young Woman With Beautiful Skin Puts Black Patches Her Face

Ovoce a zelenina pečují o krásu zevnitř i zvenku. Vyzkoušejte zdravé koktejly či hydratační masky

Lahodné ovocné nebo zeleninové koktejly jsou velmi oblíbenou součástí například snídaní. Pomohou nám dostat do sebe potřebné vitaminy a navíc nás udržují v kondici. Můžete zkusit hned několik receptů, díky kterým budete zdraví a navíc se pročistíte. Ukážeme vám, jaké jsou nejoblíbenější a co k nim budete potřebovat.

Co chcete se svým tělem udělat?

Můžete si udělat několik detoxikačních nápojů, které vám pomohou získat novou rovnováhu. Například zelený detox se skládá z 300 g čerstvých listů špenátu, 3 jablek, svazku petržele, 200 ml minerální vody, hrsti kapusty a dvou lžiček citronové šťávy. Zeleninu umyjte, očistěte a nasekejte nadrobno. Jablka umyjte, nakrájejte a všechno nakonec dejte do mixéru. Všechny složky tohoto receptu mají čisticí vlastnosti a díky tomu se budete cítit lépe.

Mohlo by vás zajímat:  Řezané květiny vydrží ve váze mnohem déle čerstvé díky obyčejným zápalkám

Hledáte něco na zdravé a silné vlasy? Můžete vyzkoušet následující masku. Připravte si dvě kyselé okurky, dvě jablka, 100 g nasekaných listů mangoldu, hrst lískových oříšků, 5 lístků čerstvé máty a 150 ml vlažné minerální vody. Nejdříve dejte k sobě tvrdé ingredience, pak přidejte vodu, mangold a mátu. Díky minerálům a dalším látkám budete mít vlasy vyživené, stejně jako pokožku a nehty.

Zdroj obrázku: Freepik

Dodejte své pokožce hydrataci a nezapomeňte na správnou výživu během tréninku

I své pokožce byste měli dopřát pořádnou péči. Můžete k tomu využít celer, okurku, citronovou šťávu, sušenou řasu a minerální vodu. Okurku a stonky celeru umyjte, nakrájejte na kousky a dejte do mixéru. Citron vymačkejte, vsypte i řasy a zalijte vodou. Promíchejte a máte hotovo. Okurka i celer působí jako výživný krém. Kyselina listová a vitaminy B, A a C jsou součástí této směsi.

Mohlo by vás zajímat:  Čaj z borovice zažene nachlazení a vyléčí zánět. Jehličí si můžeme sami snadno nasbírat

Jestli jste pravidelně na tréninku, můžete si vyrobit skvělý koktejl složený z banánu, černé kávy, lískových oříšků, 200 ml kokosového mléka a několika kousků hořké čokolády. Takový koktejl pak urychlí regeneraci svalů po fyzické námaze. Na lepší trávení pak budete potřebovat banány, sušené datle, švestky a sójové mléko. Smícháním těchto surovin získáte spoustu vlákniny.

Zdroj: https://www.organicspamagazine.com/beauty-elixirs-tonics/, https://www.nmamilife.com/lifestyle/beauty-boosting-recipes-5-elixirs-to-incorporate-in-the-diet/
Přidat na Seznam.cz