Smoothie With Avocado Banana

Lépe než káva nakopnou zdravé koktejly, které doplní energii na celý den

Milujete letní nápoje? Tak byste měli vyzkoušet omlazující a zeštíhlující koktejly, které vás nastartují do nového dne a doplní cenné vitaminy a minerály. Je to způsob, jak si udržet dlouhodobou vitalitu a vyčistit si organismus. Smoothie jsou oblíbená u lidí, kteří ráno nemají čas na dlouhé snídaně, ale zároveň chtějí tělu dopřát to nejlepší. Recepty jsou většinou jednoduché a ovoce nebo zeleninu můžete různě kombinovat podle vlastní chuti.

Suroviny najdete běžně v lednici

A proč bychom vlastně měli pít takové koktejly? Hodí se na čištění organismu, ale také mohou posloužit pro detoxikaci. Hlavním úkolem takových nápojů je odstranit volné radikály z těla. Uvolní se toxiny, které se snadněji z těla odplavují, a tím pádem se naše tělo čistí. Dejte si ovoce nebo zeleninu bohaté na vlákninu. Nápoje jsou skvělým řešením pro ty, kteří zeleninu jako takovou nemusí.

Mohlo by vás zajímat:  Mléčné hnojivo rostliny vyživí a posílí je před chorobami

Smoothie se hodí také do redukčního režimu, protože zelenina neobsahuje skoro žádné kalorie. Dejte si ale pozor, abyste se neživili pouze koktejly, protože to naopak pro naše tělo vhodné není a po čase by mohlo strádat. V případě, že nestíháte snídaně nebo dopolední svačiny, jsou ale koktejly tím nejlepším, co můžete tělu dát.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké recepty jsou snadné a zároveň chutné?

Jak si smoothie připravit? Je to snadné. Většinou stačí jen smíchat určité druhy zeleniny a ovoce, přidat trochu vody a za chvíli je hotovo. Suroviny na koktejly většinou najdete v lednici nebo si skočíte do obchodu. Nejlepší by bylo mít zeleninu přímo ze zahrádky, ale každý takovou možnost nemá. Můžete si pak udělat například koktejl z řepy a jablek, který bude plný železa, draslíku i hořčíku.

Mohlo by vás zajímat:  Září na zahradě se nese v duchu velkého úklidu

Milovníci rajčat si mohou udělat smoothie právě z této zeleniny. K tomu přidejte cibuli, celer, petrželku a máte hotovo. Cibule obsahuje antioxidanty, rajčata jsou zase zdrojem vitaminu A nebo kyseliny listové, které má většina lidí nedostatek. Koktejl se špenátem zase do vašeho těla doplní vitaminy A, C nebo K1.

Zdroj: https://www.prevention.com/food-nutrition/a20499756/20-super-healthy-smoothie-recipes/
Přidat na Seznam.cz