Candy Ant Sugar Spoon Inside Kitchen House Pest Urban Pest

Nedovolte, aby se z vašeho domova stalo mraveniště. Malý hmyz vyžene generacemi osvědčená metoda

Mravenci v domácnosti nebo na zahradě jsou nepříjemností, která nás bohužel trápí dost pravidelně. Abychom se jich zbavili, často kupujeme spoustu chemických přípravků, abychom tento hmyz z našeho dvorku zahnali. Navzdory naší snaze se mravenci stále vracejí. Dokáže ocet vyřešit problém jednou provždy?

Mravenci a jak se jich zbavit

Mravenci jsou sice malí a nenápadní, ale rozhodně mohou způsobit značné škody. Dovedou spořádat spoustu jídla a také ničí zahrady. I přesto, že si na ně často stěžujeme, je třeba si uvědomit, že jejich práce v přírodě je velmi důležitá a neměli bychom jí pohrdat. Existuje účinný způsob, jak se tohoto hmyzu zbavit?

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny potřebují pravidelně přesadit, aby se jim dařilo a dělaly i nadále radost
Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže ocet?

Naše babičky byly přesvědčeny, že ocet dokáže zabít klidně i celou mravenčí armádu. Není to sice tak úplně pravda, ale jisté je, že proti těmto malým škůdcům se skutečně dá použít. Je to proto, že zápach octa je jim nepříjemný a špatně jej snášejí. Ocet – nejlépe lihový, který je levnější a silněji voní – je třeba nalít na cestičky, po kterých se hmyz pohybuje, a můžete na vlastní oči sledovat, jak skvěle funguje.

Mohlo by vás zajímat:  Mátový olej dokáže nahradit chemické léky při mnoha potížích a pomůže i jinde

Prevence jako základ

Většina z nás dovede mravence tolerovat na zahradě, ale jakmile přijde řeč na to, že by měli být v naší domácnosti, je zle. Nejdůležitější radou je pečlivě si hlídat utěsnění oken a nedávat jim zbytečně prostor, jak by se mohli dostat dovnitř. V letních měsících, kdy větráme, je složité návštěvě zabránit, ale když si dáte pozor na správné skladování potravin, které jim chutnají, nebude je dovnitř nic lákat. Potraviny, jako je cukr, mouka či med, vždy přesypte do uzavíratelné dózy. Šťávy a sladké sirupy dobře uzavřete a po použití je vždy pečlivě otírejte. V neposlední řadě také pokaždé uklízejte kuchyňskou linku od drobečků, které by drobný hmyz velmi lákaly. Tak se vám mravenčí návštěva vyhne a vy budete mít konečně klid.

Zdroj: https://www.go-forth.com/get-rid-ants-white-vinegar
Přidat na Seznam.cz