Group Friends Eating Together

Chmurné zimní dny rádi zajídáme různými dobrotami. Není ale nutné sklouznout k nezdravému stylu

V zimním období, kdy se dny zkracují a je stále chladněji, naše tělo vyžaduje mnohem více jídla. Nálada se zhoršuje, protože už venku není tolik slunce, které by nás nabilo pozitivní energií. Tu pak hledáme v jídle. Méně se také hýbeme a mnoho lidí začíná na podzim tloustnout, aby pak na jaře mohli nabraná kila zase shazovat. Je to nekončící kolotoč, který můžete zastavit, pokud budete vědět, jak se správně v zimních měsících stravovat.

Zatočte s ospalostí, únavou a nezdravým jídlem

Velký vliv na to, co na podzim a v zimě jíme, má aktuální počasí. Naše nálada se může měnit každou hodinu, podle toho, jak často koukáme z okna. Jsme nevyspalí, unavení, nemáme na nic energii. To všechno se odráží v tom, co vlastně jíme. Většinou sáhneme po levných a sladkých potravinách, které našemu tělu nedají vlastně nic.

Mohlo by vás zajímat:  Proti štěkání psa fungují elektrické plašiče i výchova mazlíčka

Pokud si představíte podzimní večer, který máte jen sami pro sebe, určitě si zvolíte dobré víno a k němu nějakou dobrotu, ať sladkou, nebo slanou. Je to důsledek toho, že naše tělo touží po něčem, co má rádo, abyste si spravili náladu. Tím, že si dáte kousek čokolády, totiž zvýšíte množství serotoninu v těle. Jídlo se ale nesmí stát jedinou metodou, jak si udělat dobře na duši.

Zdroj obrázku: Freepik

Nedejte na mýtus, že potřebujete více kalorií k zahřátí těla

Jídlo by se nemělo stát jediným potěšením, kterým dodáte tělu energii. Je nutné se vyvarovat potravin, které mohou únavu ještě zvýšit. Můžete se stát závislým na konzumaci nezdravých potravin a vytvořit si v těle slušnou zásobu tuků, kterých se budete jen těžko zbavovat. Před chladem vás to ale neochrání, na to budete potřebovat kvalitní zimní bundu nebo kalhoty.

Mohlo by vás zajímat:  Pozvěte na svoji zahradu zvířecí přátele, pomohou v boji proti škůdcům

Co tedy jíst, abyste měli dostatek energie? Můžete zvolit z několika řešení. Najděte si méně kalorické potraviny. Na trhu dnes existuje mnoho produktů, které jsou zdravé a zároveň sladké i chutné. Změňte například sladidlo do čaje, místo klasického cukru vyzkoušejte čekankový sirup nebo jiné varianty.

Zdroj: https://intermountainhealthcare.org/blogs/topics/live-well/2017/12/how-to-eat-healthy-when-its-cold/
Přidat na Seznam.cz