Garlics Kitchen

Česnek dodá orchidejím potřebné minerály

Orchideje. Krásky z parapetů, které nechybí snad v žádné domácnosti. Vynikají svým půvabem a množstvím květů, navíc patří mezi poměrně nenáročné rostliny. Těší se obrovské popularitě díky svému vzhledu, málokdo tuší, že správným přihnojováním mohou výhonky obrazit ještě bujnějšími květy. Přitom na výrobu domácího hnojiva postačí ingredience, kterou má každý doma. Obyčejný česnek totiž způsobí, že orchidej zaplaví množství květů.

Krasavice se vzdušnými kořeny

Prodávají se v běžné obchodní síti i v každém hobbymarketu, jsou totiž oblíbeným dárkem pro každou ženu při jakékoli příležitosti. Orchideje jsou trvalky a řadí se do čeledi vstavačovitých (Orchidaceae). Jejich domovinou jsou povětšinou tropické lesy, kde žijí epifyticky na větvích a v korunách stromů, přičemž se nejedná o parazitické rostliny, ale ve výšce mají ideální světelné podmínky. To je důvod, proč potřebují orchideje i v domácím prostředí vlhčí vzduch, poměrně rozdílné noční a denní teploty a také dostatek světla, ne však přímé sluneční paprsky.

Mohlo by vás zajímat:  Barevné květiny mohou rozveselit i chmurné zimní dny. Stačí jim dopřát tu nejlepší péči
Zdroj obrázku: Freepik

Péče o orchideje

Jedná se o náročné exempláře? Povětšinou ne, protože prodávané hybridy jsou kříženci určení pro domácí pěstování. Po nákupu je potřeba, aby si rostlina na umístění zvykla, proto se nemusí hned přesazovat nebo přihnojovat. Po přesazení se přihnojuje po třech měsících, při nákupu nového kousku pak po dvou měsících. Orchideje potřebují pravidelnou zálivku jednou za deset až čtrnáct dní, ale nesmí stát ve vodě. Vhodné je zalévat takzvaně spodem ponorem do vody a okapáním kořenů.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené květiny, které budou slušet každé jarní zahradě

Hnojení po zálivce

Jak přihnojovat orchideje? Zásadní je načasování v průběhu sezóny od dubna do srpna, přičemž se musí vybrat den, kdy svítí slunce, aby se mohly živiny vstřebat fotosyntézou. Hnojí se při zalévání, přičemž přípravek by měl obsahovat minerály, jako jsou dusík, fosfor, hořčík, zinek, bór, draslík, měď, mangan, vápník a železo. Použít lze sušený česnek, lžička sušeného česneku se vsype do konve s vodou o pokojové teplotě, po rozmíchání se roztokem jednou za měsíc orchideje zalijí.

Zdroj: https://www.creativomedia.co.uk/read/43847/garlic-for-your-orchids:-discover-how-to-use-it-to-get-beautiful-and-luxuriant-plants
Přidat na Seznam.cz