Bunch Fresh Organic Beets Rustic Wooden Table (1)

Červená řepa na své příznivce stále čeká. Přitom má tahle opomíjená zelenina rozhodně co nabídnout

Dnešní doba vyžaduje hlavně péči o zdraví. Pandemie koronaviru změnila náš pohled na zdraví a také přírodní metody, které se teď velmi hodí. Využijte sílu nejen bylinek, ale také potravin, které vám pomohou s různými zdravotními problémy. Vyženou z těla toxiny, dodají potřebnou dávku vitaminů a můžete je použít také v péči o svou pokožku.

Červená řepa je opomíjená potravina

Červená řepa je známá hlavně tím, že hodně barví a její barvivo pak nejde umýt. Pomocí několika domácích prostředků to samozřejmě jde, ale nejen kvůli tomu se řepa v domácnostech moc nepoužívá. Je vhodná například k naložení do oleje nebo se používá do ovocných či zeleninových salátů. Její chuť je velmi zvláštní, proto ji ještě mnoho lidí ani neochutnalo.

Mohlo by vás zajímat:  V listopadu můžeme ještě sklízet několik druhů zeleniny a ovoce

Proč se ale vyplatí červenou řepu konzumovat? Obsahuje látky, které jsou našemu tělu velmi prospěšné. Patří mezi listovou zeleninu, kam se řadí také saláty, zelí nebo celer. Tyto potraviny obsahují nejen vitaminy, ale hlavně minerální látky, které prospějí našemu tělu. Červená řepa patří mezi potraviny, které pomohou vylepšit například průtok krve, a tím ovlivní funkci mozku.

Zdroj obrázku: Freepik

Zajistí dokonalou prevenci před demencí

Dusičnany ve stravě mohou zlepšit hlavně krevní oběh, což má za následek hlavně zlepšení koncentrace a funkce mozku. Lidé, kterým je více než 70 let, se tak nemusí obávat například demence nebo jiných problémů spojených s mozkem. Díky pravidelné konzumaci šťávy z červené řepy budete moci mozek trénovat, látky, které řepa obsahuje, zajistí vyšší mentální funkci.

Mohlo by vás zajímat:  Správné zastřižení a odebírání nepotřebných částí keříků podpoří dobrou úrodu rajčat

Stačí přitom jedna sklenice denně a za několik měsíců vám to bude „pálit“. Poznáte na první pohled, že se ve vašem těle něco změnilo. Právě přibývající věk je častou příčinou toho, že se mozek nedostatečně okysličuje. Souvisí to pak se zhoršeným zrakem, sluchem, ale také výpadky paměti nebo snížením intelektuální výkonnosti.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/beetroot-juice-may-boost-health-via-changes-in-oral-bacteria
Přidat na Seznam.cz