Smiling Young Shirtless Man Applying Deodorant While Standing Bathroom Mirror

Na nepříjemné pocení zabere použití obyčejné suroviny, kterou má každý v kuchyni

Nadměrné pocení trápí stále více lidí, a je tak dobré vědět, jak se mu vyhnout nebo jak proti němu bojovat. Jedná se o onemocnění, které může mít různé následky a také příčiny. Jednou z nich bývá nevhodný jídelníček, ale také genetické předpoklady. Jaké prostředky pomohou proti pocení?

Nespoléhejte se pouze na koupené přípravky

Pokud se chcete zbavit pocení, musíte nejdříve vědět, jak na to. Samozřejmě mu můžete také předcházet, budete ale potřebovat pevnou vůli, změnu jídelníčku a také pravidelný pohyb. Jestli se i přesto potíte, nemusíte hned kupovat drahé prostředky. Můžete vyzkoušet domácí metody, které opravdu fungují.

Mohlo by vás zajímat:  Mlsání bez výčitek: rozinky nejen zaženou chuť na sladké, jsou také velmi zdravé

Jednou z nich je použití jablečného octa. Jablečný ocet totiž zastaví činnost potních žláz, budete se méně potit, a pokud ho budete používat pravidelně, můžete se pocení dokonce úplně zbavit. Bude to ale náročná cesta. Naneste na vatový tampon trochu octa a 3–4krát denně se jím potírejte v podpaží. Po deseti minutách pak můžete použít klasický deodorant. Do dvou týdnů se by pocení mělo razantně omezit, následně pak můžete ocet používat jednou denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste i různé druhy bylinek

Také bylinky pomohou zabránit pocení. Můžete si například udělat jednoduchou koupel v šalvěji. Můžete si ji nasypat do velké vany nebo ji použít pouze na partie, které se vám potí – dlaně, nohy nebo podpaží. Stačí nasypat dvacet gramů bylinky do mísy, zalít vroucí vodou a nechat deset minut louhovat. Po scezení si můžete v nálevu namáčet dlaně nebo plosky nohou. Koupel stačí používat třikrát týdně.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí barvení vlasů se ne vždy povede. Nezoufejte, nechtěný odstín lze jednoduše odbarvit

Pravidelnou koupelí například v odvaru z dubové kůry nebo ořešáku si můžete také pomoci od pocení. Důležitá je v tomto případě pravidelnost, kterou byste měli dodržovat. Jedině tak se zbavíte nejen nepříjemného zápachu, ale také zpocených skvrn na tričkách nebo halenkách. Do své stravy zařaďte hlavně hodně zeleniny a přidejte i nějaký sport, abyste se dostali do kondice. I tak se dá pocení omezit.

Zdroj: https://www.thehealthsite.com/beauty/say-goodbye-to-smelly-underarms-with-apple-cider-vinegar-291638/
Přidat na Seznam.cz