Beautifu Woman Works Backyard Woman Is Caring Strawberry Bushes Using Garden

Čerstvé bylinky se vejdou i do květináče. Jejich úspěšné pěstování má ale jednu podmínku

Bylinky pěstuje v sezóně snad opravdu každý. Pro všechny bylinky je klíčové, že musí být zvolen správný substrát. Nestačí jim žádný univerzální, to by bylinky moc neprospívaly. Někteří lidé mají pouze pár květináčků či truhlík základních bylinek na balkoně či okenním parapetu, ti šťastnější na svých zahradách zakládají celé bylinkové záhony, které pak voní široko daleko. Ať už patříte mezi menší nebo větší pěstitele bylinek, je velmi důležité, abyste bylinkám dopřáli vhodný substrát, ve kterém budou spokojené. Jedině tak dokážou dodat vaší kuchyni tu správnou chuť. Jaký substrát tedy bylinky požadují?

Mohlo by vás zajímat:  Prášky na bolest hlavy jsou zbytečné. Úlevu přinesou bylinky i oblíbené koření

Volba vhodného substrátu pro bylinky

Jak již bylo zmíněno v úvodu výše, bylinkám nestačí obyčejný univerzální substrát. Aby se jim u vás ať už na záhoně, nebo doma dařilo, je potřeba věnovat zvýšenou pozornost správnému výběru substrátu. Máte dvě možnosti, jak docílit toho nejlepšího substrátu pro bylinky. První a také nejjednodušší variantou je samozřejmě zakoupit substrát určený přímo pro výsadbu bylin. Je to sice ta nejjednodušší varianta, ale ani tak to nemusí vyhovovat úplně každému. Pokud vám doma zbyl univerzální zahradní substrát, můžete s drobnou úpravou využít i ten. Jediné, co musíte udělat, abyste mohli použít i tento substrát, je smíchat dva díly hlíny s jedním dílem jemného písku.

Mohlo by vás zajímat:  Zapomeňte na drahé čističky vzduchu. Mnohem lépe zafunguje obyčejná bylinka, která zanechá příjemnou vůni
Zdroj obrázku: Freepik

Oblíbené bylinky

Jestliže přemýšlíte o tom, jaké bylinky by neměly chybět u vás v truhlících a záhonech, vypěstujte si ty základní. Mezi oblíbené patří rozmarýn, saturejka, bazalka, máta, šalvěj, meduňka, celer, petržel, libeček, pažitka, oregano a levandule. Pokud byste rádi sáhli po něčem originálnějším, vyzkoušejte bobkový list, nové koření nebo třeba kmín a citronovou trávu. Zvolit můžete také různé moderní odrůdy, jako např. čokoládovou či jahodovou mátu, zapomenout byste neměli ani na rýmovník či angínovník, které jsou dobrými pomocníky při nachlazení.

Zdroj: https://www.gardena.com/int/garden-life/garden-magazine/the-ideal-soil-for-herbs-3-basic-tips/
Přidat na Seznam.cz