Ripe Bunches Red Cherries Branches Tree

Celá úroda třešní může snadno přijít nazmar. Nenasytné mšice a mušky odradí domácí postřik

Pokud se na jaře radujete z množství květů na třešni, nemusíte se za pár měsíců radovat z velké úrody. Nejen špačci jsou strašáky pro všechny pěstitele třešní. Měli bychom se obávat také menšího živočicha, a to mšice. Mšice může velmi nenápadně napadnout třešně a zanechat nás úplně bez ovoce. Proto bychom třešně měli pravidelně stříkat speciálními postřiky proti mšicím. Jak a kdy použít postřik na třešně, abychom měli bohatou úrodu?

Kdy stříkat třešně

Nejdůležitější součástí pěstování třešní je právě správně použitý postřik. Měl by se provádět pravidelně, jinak by se mohlo stát, že se do plodů pustí mšice či jiní škůdci. Existují pravidla, která je při postřiku třešní třeba dodržovat. Důležité je vědět, že:

  • postřik třešní se nesmí provádět za deště,
  • měli byste se vyvarovat období silného slunečního svitu,
  • je lepší se vyhnout nízkým teplotám.
Mohlo by vás zajímat:  Listy čerstvého špenátu z parapetu rovnou do talíře. Pěstování je velmi snadné a rychlé
Zdroj obrázku: Freepik

Postřik proti škůdcům

Existují dva základní škůdci, kteří nám likvidují třešně. Prvními jsou již zmiňované mšice třešňové a tím druhým, který třešně nejvíce ohrožuje, jsou mušky zvané vrtule třešňové. Mšice se živí lístky, které obalují lepkavou hmotou a ty se pak začnou kroutit. Proti mšicím se doporučuje postřik z česnekového, kopřivového nebo cibulového odvaru. Před postřikem by se měly odstranit všechny napadené lístky mšicemi. Pokud ani tento ekologický postřik nezabral, je nutné sáhnout po chemickém postřiku ze speciálního obchodu.

Mohlo by vás zajímat:  Jsou tu poslední dny pro přípravu zahrady na zimu, zvládněte to rychle a efektivně

Kdy použít postřik proti muškám třešňovým

Tato muška neničí listy stromu, ale přímo jeho plody. V období od května do června klade vajíčka přímo do dozrávajících plodů třešní. Později se z těchto vajíček líhnou larvy, které se plody třešní živí. Hmyz se stává hrozbou tehdy, když se teplota půdy přiblíží 13 stupňům Celsia. Nepromeškejte tedy tento okamžik, jinak se hmyzu pro letošek nezbavíte. Vyplatí se po zahradě rozmístit žluté lepivé lapače mušek. Pokud se tyto mušky na žluté lepivé lapače začnou chytat, je to známka toho, že přišel čas postřiku stromů proti těmto škůdcům.

Zdroj: https://www.starkbros.com/growing-guide/how-to-grow/fruit-trees/cherry-trees/fertilizing
Přidat na Seznam.cz