Ripe Apricots Wicker Basket Summer Fruit

Pro krásnou pleť a nastartování organismu: Skvělé účinky meruněk se vyplatí poznat

Meruňky patří mezi oblíbené druhy ovoce, po kterých se vyplatí sáhnout nejen v případě, že vás trápí nějaký zdravotní problém. Můžete si je koupit v obchodě nebo je vypěstovat na zahradě. Získáte tak studnici spousty vitamínů, které se budou hodit pro vaše tělo. Meruňky můžete jíst i ve větším množství, ale dávejte si pozor, protože nejsou vhodné k masu. Pokud je ale budete jíst pravidelně, můžete si například upravit hladinu krevního tlaku.

Co jsou vlastně meruňky zač?

V meruňkách najdete biologicky aktivní látky. Podle toho, jakou mají barvu, v nich je obsažen betakaroten. Příznivě působí na lidskou pokožku, proto si z nich můžeme snadno vyrobit pleťové masky. V horkém dni, kdy chodíme z teplého venku dovnitř do chladných místností, se vyplatí mít meruňky u sebe, protože pomohou posílit pleť a pokožku po celém těle.

Mohlo by vás zajímat:  Úroda rybízu je výborná pro přípravu domácí zavařeniny

Meruňky obsahují vitamin C, který je potřebný nejen pro podporu imunitního systému. Najdete v nich také flavonoidy, které chrání tělo před volnými radikály. Příznivě působí také na metabolismus, takže se vyplatí je jíst v případě, že chcete zhubnout nebo ho nastartovat během cvičení. Meruňky jsou vhodné hlavně v létě, kdy trávíme hodně času venku u grilování.

Zdroj obrázku: Freepik

Jste často ve stresu? Denně si dejte meruňku

Meruňky můžete jíst nejen syrové, ale také si je můžete nasušit. Při pravidelné konzumaci meruněk můžete předejít také anémii. Meruňkami můžete podpořit také duševní zdraví. Pokud pracujete ve stresovém období, vyplatí se konzumovat meruňky každý den. Obsahují kyselinu listovou, která se doporučuje těhotným ženám.

Mohlo by vás zajímat:  Citron se doma rozhodně neztratí. Celá domácnost bude díky němu zářit čistotou

Najdete v nich také draslík, který funguje na nervovou soustavu. Pomáhá ledvinám správně fungovat a díky tomu budete mít v normě také krevní tlak. I jádra, která v meruňkách najdete, můžete využít ve svůj prospěch.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-apricots
Přidat na Seznam.cz