Young Woman Holding Cup Tea While Enjoying Winter Holidays

Některé nápoje po ránu můžou způsobit v těle kalamitu. Pozor na kávu, džus i obyčejný čaj

Mnoho lidí začíná svůj den šálkem horkého čaje nebo kávy. Tento zvyk není pro tělo moc prospěšný. Ukazuje se, že existují nápoje, které po vypití nalačno negativně ovlivní trávicí systém a navíc způsobí pálení žáhy.

Sycené nápoje

I když jsou sladké a uhasí žízeň, nejsou vhodným nápojem hned po probuzení. Obsahují velké množství cukru, což nemá pozitivní vliv na naše zdraví. Kromě toho tato sloučenina zatěžuje slinivku a játra a přispívá k rozvoji zubního kazu a oslabuje zuby. Působení sycených nápojů také zhoršuje práci žaludku. Oxid uhličitý, který je v nich obsažen, se může promíchat se žaludečními kyselinami a způsobit nevolnost a plynatost.

Mohlo by vás zajímat:  Na nepříjemné pocení zabere použití obyčejné suroviny, kterou má každý v kuchyni

Pití citrusové šťávy ráno se může zdát skvělou a zdravou volbou. Pravda je ovšem trochu jiná, tento nápoj vypitý na prázdný žaludek ho může velmi podráždit. V horším případě může dokonce způsobit reflux nebo poruchy trávení. Kyselina obsažená ve šťávě poškozuje zejména žaludek lidí, kteří trpí gastritidou. Více výhod přinese pití tohoto nápoje zředěného vodou v poměru 1 : 2. Potom jeho konzumace v dopoledních hodinách bude užitečná pro vaše tělo.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblíbená káva a čaj

Mnoho lidí si neumí představit ráno bez aromatické kávy. Bohužel pít ji na prázdný žaludek je velmi nezdravé. Tento nápoj zvyšuje hladinu kortizolu v krvi. Je to hormon zodpovědný za regulaci úrovně stresu v těle. Výsledkem může být zhoršení nálady nebo zrychlená srdeční frekvence. Pití kávy na prázdný žaludek přispívá k podráždění jeho stěn a nepříjemným příznakům, jako je například nevolnost.

Mohlo by vás zajímat:  V listopadu můžeme sázet zeleninu, bylinky nebo květiny

Čaj kvůli svému diuretickému účinku také není vhodnou volbou, když máte prázdný žaludek. Může způsobit dehydrataci těla, která má v časných ranních hodinách větší potřebu vody. Tento stav pak způsobuje závratě a pocit únavy. Kromě toho čaj narušuje dehydrataci těla, která má v časných ranních hodinách větší potřebu vody. Tento stav pak způsobuje závratě a pocit únavy. Kromě toho čaj narušuje acidobazickou rovnováhu v žaludku. To přispívá k jeho špatné práci a dysregulaci metabolické aktivity.

Zdroj: https://sg.theasianparent.com/drinks-avoid-morning
Přidat na Seznam.cz