Indoor Fern Plant White Background

Čaj oživí kapradiny a jejich listy budou ozdobou interiéru

Dříve byly kapradiny velmi oblíbené a pyšnila se jimi skoro každá domácnost. Postupně však na oblibě ztrácely a mohli jste na ně narazit v jejich přirozeném prostředí – v lese. Dnes zájem o ně postupně začíná opět vzrůstat. Na jejich pěstování není nic těžkého a jsou tak vhodné i pro začátečníky. S použitím nových metod a při dodržování pár jednoduchých pravidel se budete moci těšit z prospívajících rostlin.

Dopřejte kapradinám čaj

Zalévejte kapradiny čajem a ony vás odmění vitálními listy, na které bude radost pohledět. Při pěstování mohou nastat určité problémy, ale není třeba zoufat. Pomoct si dovedete i domácími metodami. To, že kapradině něco chybí, poznáte na listech. Vrátit listům život lze právě díky čaji.

Mohlo by vás zajímat:  Oddejte se omamnému eukalyptu a užijte si domácí relaxaci, která uvolní tělo i mysl

Nejen lidem poskytuje čaj mnoho prospěšného. Uplatní se i jako hnojivo pro rostliny. Jeho použití není omezeno pouze na kapradiny, pozitivní účinky má i na ostatní rostliny. Abyste však rostlinám neuškodili, čaj musí být neslazený a vychladlý, jinak by mohl rostlinám spíše ublížit.

Zdroj obrázku: Freepik

Čajové sáčky nevyhazujte

Nemusíte se omezit pouze na výluh. Až si budete vařit čaj, sáčky nezahazujte, použijete je jako hnojivo. I pár sáčků stačí pro znatelné účinky. Sáčky umístěte na dno květináče a navrstvěte na ně zeminu. Do takto připraveného substrátu nakonec zasaďte rostlinu. Půda tak nebude přemokřená, protože sáčky navážou vlhkost, navíc poskytnou rostlině přídatné živiny.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny mají specifické požadavky na zálivku i hnojení, není ovšem těžké je splnit

Ani sedlina z kávy nepřijde nazmar. Vhodná je zejména jako hnojivo. Neplatí to jen pro pokojové rostliny. Pokud nasbíráte sedliny více, můžete ji uplatnit na zahradě na některém ze záhonů. Důležité je, aby byla vždy suchá, neboť mokrá by spíše uškodila, než pomohla. Kvůli vlhkosti by mohla začít plesnivět a pak už by jako hnojivo byla nepoužitelná.

Zdroj: https://whyfarmit.com/tea-for-plants/
Přidat na Seznam.cz