Meadow Background With Green Grass

Prázdná místa v trávníku potřebují správně dosít

Po zimní sezóně je vždy nutné vyčerpaný trávník pořádně oživit. Toto platí zejména po vlhké zimě. Jedině řádnou péčí získáte ten nekrásnější trávník široko daleko. V létě tak na něj bude radost pohledět a nebudete se moct na tu krásu vynadívat. Nejde o nic extra těžkého, stačí jen dodržet správný postup a pár pravidel.

Pryč s plevelem a mechem

Novou trávu byste měli vysít co nejdříve, nejlépe hned zjara. Při přílišném otálení na volných místech v trávníku začne růst plevel a mech a vy je budete muset likvidovat, čímž si přiděláte zbytečně práci navíc.

Mohlo by vás zajímat:  Posekané trávy ze zahrady bývá velké množství, vyplatí se ji chytře využít

Nějaký ten plevel přeci jen na půdě vyroste, jakmile se ho zbavíte, můžete začít s výsevem. Půdu zarovnejte asi tak 1–2 cm výše, než je zemina okolo. Je to nutné z důvodu, že čerstvá zem má větší objem. V tomto okamžiku zatím ještě nepřihnojujte, protože by se mohlo stát, že by hnojená místa byla tmavší než zbytek trávníku, a to by se negativně projevilo na jeho vzhledu.

Zdroj obrázku: Freepik

Na druhu směsi záleží

Nezapomeňte vysít tutéž směs, kterou již máte na zbytku trávníku. Pokud byste použili jinou, zkazilo by to celkový vzhled, neboť každý druh trávy se vyznačuje jinou strukturou, barvou a výškou. Pro jistotu si letos někam zapište, jaký druh jste použili, abyste se příště vyvarovali nejistoty.

Mohlo by vás zajímat:  Proti mechu v trávníku působí efektivně vápnění a správný výběr hnojiva

Vhledem k tomu, že pravděpodobně budete osívat pouze menší plochy o rozloze maximálně jeden metr čtvereční, budete asi sít ručně. Začít můžete v okamžiku, kdy si budete jisti, že máte tu správnou směs a budete mít připravenou půdu. Do hrsti naberte semena směsi a opatrně je rozprostřete na místo, kde chcete nový trávník. Není dobré semínka rozhazovat, protože by je velmi lehce mohl odnést vítr. Ihned toto místo zalijte a dbejte na dostatečnou vlhkost. Láskyplná a správná péče bude odměněna krásným trávníkem, který bude vaší pýchou a ozdobou.

Zdroj: https://www.pennington.com/all-products/grass-seed/resources/how-to-plant-grass-seed
Přidat na Seznam.cz