Plants Pot With Watering Can

Důkladný úklid udrží zahradu čistou a v nejlepším stavu

Jaro je již v plném proudu, a tak je na čase připravit zahradu na nadcházející sezónu. Je třeba mít sazenice květin, bylinek a zeleniny připravené. Nutné je nevynechat ani trávník, ale neměli byste zapomenout ani na všechny cesty a chodníčky.

Jarní úklid zahrady

Abyste si mohli v létě plně užívat pobyt na zahradě, je teď ten správný čas na úklid. Po zimě budou dlažební kostky na chodníku zanesené, takže bude třeba je zamést. I zem bude po zimě vyčerpaná, postarejte se o ni a vytrhejte plevel podél cestiček. Jarní úklid na zahradě může být stejně náročný jako jarní úklid doma, pokud ale začnete hned a práci si rozdělíte, vše bez problémů zvládnete. Navíc k odstranění plevele nemusíte používat chemické přípravky, ale můžete se vydat šetrnější cestou a sáhnout po domácích alternativách.

Mohlo by vás zajímat:  Nábytek z ratanu vydrží při správné péči roky krásný. Jednoduché ošetření zvládne každý

Na spáry v chodníku lze použít například písek, který pak jednoduše stačí uhladit a zbytky smést někam stranou. I o rostliny je důležité se postarat, zejména pak o ty, které na zahradě přezimovaly. Pokud máte živý plot, ten bude třeba upravit. Pro jeho rozvětvení je důležité ořezání. Trávník očistěte a pohnojte, tím zajistíte jeho sytě zelené zbarvení. V případě, že najdete nějaká prázdná místa, zasaďte trávu novou, ať stihne do sezóny vyrůst.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné hnojivo a připravený nábytek

Je důležité vybrat správné hnojivo pro jednotlivé rostliny. Pokud nevíte, který konkrétní typ použít, můžete zvolit hnojivo univerzální. Typicky rostliny potřebují dostatek minerálů, dusíku, draslíku a fosforu. Hnojení můžete nahradit kompostem, třeba tím, který máte na zahradě. Založit kompost je jednoduché, neboť do něj patří větve, posekaná tráva, ale i skořápky od vajec nebo třeba citrusové slupky.

Mohlo by vás zajímat:  Správná zálivka je pro pokojové rostliny klíčová. Každá květina potřebuje individuální přístup

Ani na zahradní nábytek byste neměli zapomenout. Když nábytek ze dřeva naolejujete, ochráníte ho tak před vlhkostí a poslouží delší dobu. Je třeba vyčistit také gril či ohniště. Nová zahradní sezóna může začít a vy budete připraveni.

Zdroj: https://getbusygardening.com/spring-garden-clean-up/
Přidat na Seznam.cz