Flat Lay Cup Herbal Tea With Plants

Bylinky jsou mocné léčitelky, dokážou ale i ublížit. Některé kombinace způsobí ještě větší potíže

Bylinky patří mezi rostliny, které si můžeme snadno vypěstovat u sebe doma nebo na zahradě. Navíc se dají použít nejen při vaření, ale také pomohou v případě nemoci. Právě proto byste si měli dávat pozor, jaké bylinky kombinujete mezi sebou a také jestli je vhodné je míchat s léky, které berete. Některé kombinace totiž mohou způsobit ještě větší zdravotní problémy.

Jaké bylinky mezi sebou nemíchat?

Kombinací různých bylinek můžete získat směs, která vám pomůže od různých zdravotních neduhů. Proto je zapotřebí vědět, které můžete míchat a na které raději zapomenout. Bylinky, které kombinujete, sice mohou být prospěšné, pokud je užíváte samostatně, ale v kombinaci mohou mít vedlejší účinky, které se vám nebudou líbit.

Mohlo by vás zajímat:  Ginkgo biloba podpoří činnost mozku a napomůže ke krásné pleti. Přírodní medicína ho zná tisíce let

Kořen lékořice byste neměli míchat s listy seny. Chuťově se k sobě nehodí například kajenský pepř a chilli. Není vhodné míchat ani šantu kočičí s yerba maté nebo levanduli kombinovat s guaranou. Problémem ale nemusí být pouze samotné bylinky, mnoho lidí je kombinuje se svými léky. Proč by se tak dít nemělo? Vybrat si musíte buď chemickou cestu, nebo tu přírodní. Obojí většinou způsobí ještě větší potíže nebo vám přibydou komplikace s léčbou.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky mohou snížit účinnost léků

Některé bylinky mohou snížit účinnost léků. Proto je zapotřebí si rozmyslet, jestli se chcete spolehnout na přírodu, nebo si raději léky koupíte v lékárně. Mezi bylinky, které mohou snižovat účinnost, patří například lněné semínko, semena jitrocele, nebo dokonce psyllium, které používají hlavně lidé držící nízkosacharidovou dietu.

Mohlo by vás zajímat:  Levandulový nápoj osvěží v parném létě a zažene všechen stres. Prášky na spaní už nebudete potřebovat

Třezalka tečkovaná patří mezi bylinky, na které byste si měli dát pozor. Jestliže ji máte doma jako lihový extrakt, snadno se může stát, že pokud ji zkombinujete s antidepresivy, může se rozvinout serotoninový syndrom. Tato bylina není vhodná ani pro ženy, které berou antikoncepci, u které také může snižovat účinnost.

Zdroj: https://www.sonima.com/food/dangerous-herbal-remedies/
Přidat na Seznam.cz