Beautiful Woman Works Garden

Domácí léky zachrání rostliny před škůdci i nemocemi. Přírodní lektvar uzdraví celou zahradu

Pěstování vlastních rostlin a surovin na zahradě je velmi uspokojující a uklidňující činnost. Navíc doslova ochutnáte plody vlastní práce, což každý říct nemůže. Při pěstování ale vždy potřebujete hnojiva, která vám pomohou s růstem a zdravím květin, ovoce i zeleniny. Přírodní varianty jsou vždy mnohem lepší než chemické prostředky. Dnes se podíváme, jak použít česnek a droždí.

Jak využít česnek na zahradě?

Česnek má antibakteriální vlastnosti, které působí nejen na lidské zdraví, ale také zdraví rostlin. Alicin, který česnek obsahuje, zpomaluje růst bakterií a plísní. Zároveň také dodá rostlinám intenzivní vůni, která bude odpuzovat škůdce a hmyz. Z tohoto důvodu je dobré, abyste česnek na zahradě používali jako ekologické hnojivo.

Mohlo by vás zajímat:  Kontaminovaná zelenina si v Americe vyžádala několik životů. Odborníci bijí na poplach, vláda mlčí

Z česneku si můžete připravit extrakt, který si účinně poradí se mšicemi, sviluškami nebo molicemi. Asi 200 gramů česneku nakrájejte najemno a zalijte 10 litry vody. Promíchejte a nechte 24 hodin odstát. Poté přeceďte přes sítko, nalijte do lahve s rozprašovačem a můžete začít s použitím. Nenechávejte si extrakt na později, ale spotřebujte ho ihned.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak využít kvasnice na zahradě?

Droždí poskytuje efektivní ochranu proti chorobám a škůdcům. Kvasinky vytváří ochrannou vrstvu, která zabrání rozvoji chorob, jako je plíseň šedá, alternarióza nebo padlí. Kvasinky navíc obsahují cenné živiny, které budou podporovat správný růst rostlin. A podpoří i jejich kořenový systém. Droždí obsahuje aminokyseliny, bílkoviny, hořčík, draslík, vápník, fosfor, železo a mnoho dalších látek.

Mohlo by vás zajímat:  V září čeká každého zahradníka několik důležitých úkolů

Stejně jako z česneku také z droždí si můžete vyrobit domácí sprej proti houbovým chorobám. Rozpusťte 100 gramů droždí v 500 ml plnotučného mléka. Vše nařeďte 10 litry vody. Do roztoku přidejte lžíci šedého mýdla. To zajistí, že postřik zůstane na listech. Nastříkejte roztok na obě strany listů. Postřik aplikujte jednou týdně za jasného počasí bez větru.

Zdroj: https://dengarden.com/gardening/Using-Garlic-Water-for-Plants, https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz