Sugar 2510536 1280

Bílý cukr není jen škodlivý, v těchto případech je naopak nenahraditelný

Říká se mu bílá smrt a z řad lékařů zaznívají varování před závislostí na něm. Řeč je o cukru a jeho negativních účincích na organismus při nadměrném užívání. Může způsobovat zvýšené riziko obezity, kardiovaskulárních chorob a zubního kazu. Nemá ale jen stinné stránky – s jeho pomocí dokážete zázraky. Využijte ho jako odstraňovač skvrn, účinný peeling nebo první pomoc při popáleninách.

Tělu pomůže zejména při vnějším užití

Cukr se pyšní protizánětlivými a antibakteriálními účinky, takže by měl být vaší první volbou při léčbě otoků. Stačí rozpustit dvě lžíce cukru ve 100 ml teplé vody a míchat, dokud se úplně nerozpustí. Poté do roztoku namočte gázu nebo tenký hadřík a přiložte na postižené místo. Po 10 minutách pokožku opláchněte teplou vodou. Obklad je možno opakovat několikrát za sebou, dokud otoky nezačnou ustupovat.

Mohlo by vás zajímat:  Vilapark Klamovka: Moderní bydlení s výhledem do zahrady

Možná jste o cukru nevěděli, že je jednou ze složek v peelingů prodávaných v drogerii, a to hlavně pro jeho abrazivní účinky. Proč si tedy takový peeling jednoduše nevyrobit doma? Budete potřebovat pouze med, éterický olej, trochu mléka a cukr. Ingredience přidávejte v takovém poměru, aby vám vznikla řídká pasta. Tu pak jemně vmasírujte do pokožky. Po opláchnutí naneste hydratační krém, aby nebyla pleť vysušená.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nápomocný bude i v odpuzování škůdců

Vyrobte pro své rostliny blahodárný elixír, který nejen že zlepší jejich vzhled a celkový stav, ale jako malý bonus dokáže odehnat všechny, kdo by chtěli na vašich květinách parazitovat. Smíchejte tři lžíce cukru se lžící octa a 200 ml vody. Roztok nalijte do láhve s rozprašovačem a provádějte pravidelný postřik.

Mohlo by vás zajímat:  Domky na nářadí a dřevěné zahradní domky sluší každé zahradě

Využijete ho i při odstraňování mastných skvrn, na ty je totiž expert. Jednoduše rozpusťte lžíci cukru ve 100 ml teplé vody a naneste na skvrnu, kde necháte několik minut působit. Poté opláchněte teplou vodou a vyperte v pračce na obvyklý program.

Zdroj: https://www.brisbanebulkbillingdoctor.com.au/news/giving-sugar-6-amazing-health-benefits/
Přidat na Seznam.cz