Vres1

Krásné vřesy jemně doplní každou zahradu, vyžadují ale neustálou pozornost

Vřesy se pravidelně objevují v květinářství, jsou jako rostlina velmi oblíbené, ale celkem náročné na pěstování. Vřesy potřebují péči, aby mohly zdobit dům dlouhou dobu, mohou být samozřejmě také na zahradě. Pokud se o ně přestanete náležitě starat, mohou rychle uschnout. Jak o ně pečovat tak, aby působily zdravým a krásným dojmem?

Na trhu je spousta druhů vřesů, stačí si jen vybrat

Některé mohou kvést už v červenci, velká většina ale rozkvete až na přelomu srpna a září. Vybírejte vždy kvalitní vřes, který poznáte podle hustých květů. Dbejte ale na celkovou kondici rostliny, protože na ní záleží následný růst i kvetení. Velkým problémem je zasazení vřesu. To by se mělo provést hned po zakoupení rostliny. Vřesy potřebují mnoho substrátu, je potřeba s tím počítat.

Mohlo by vás zajímat:  Jak na pěstování levandule?
Zdroj obrázku: Freepik

Milují kyselou půdu, zasaďte je buď do rašeliny, nebo speciální půdy pro vřesovité rostliny. Vyvstat může několik problémů. Rostlinu dejte do květináče stejně velkého, v jakém byla zakoupená. Pokud ji dáte hluboko, může začít hnít, ale pokud ji zasadíte mělce, kořeny mohou naopak vyschnout. Je potřeba mít s pěstováním vřesů určité zkušenosti. Až budete mít vřes zasazený, můžete ho pokrýt borovicovou kůrou.

Jestli si vyberete různé druhy vřesů, budete mít květináče krásně barevné

Nevyhýbejte se ani jiným rostlinám, které nakombinujte právě s vřesy. Hodí se k nim jehličnany nebo rododendrony. A kde vřesy porostou nejlépe? Milují slunce, takže je dejte na místa, kde ho mohou po celý den vstřebávat. Zároveň je ale musíte chránit před větrem, který by je mohl polámat. Je nutné je pravidelně zalévat, takže je dejte na místa, kde je budete mít každý den na očích.

Mohlo by vás zajímat:  Pro živý plot lze vybrat i netradiční druhy, které budou ozdobou po celý rok
Zdroj obrázku: Freepik

Substrát okolo vřesu by neměl nikdy vyschnout. Rostlina poté ztrácí pupeny i listy a uhyne. Půda by měla být vždy vlhká, ale nikdy ne přímo mokrá. Voda, kterou budete vřesy zalévat, nesmí obsahovat vápník, protože na vřesy nepůsobí dobře. Vodu nechte několik hodin ustát, aby se tento prvek usadil na dně. Vřesy navíc nemusíte často hnojit, stačí jednou měsíčně, protože rostlina je citlivá na příliš mnoho hnojiva.

Zdroj: https://www.gardenia.net/guide/how-to-grow-and-care-for-heaths-and-heathers
Přidat na Seznam.cz