Conifer 1867371 1920

Balkón bez květin nemusí být smutný, parádu udělají malé jehličnany v květináčích

Jehličnany jsou perfektní ozdobou v dobách, kdy nekvetou rostliny. Jsou velmi jednoduché, nemají květy, ale svou zelení dokážou udělat spoustu parády. Každý jehličnan je trochu jiný, sice jsou všechny zelené, ale mají jiný tvar, jiný zelený odstín i jiné jehličky a jinou vůni. Pokud tedy přemýšlíte o tom, co vám během zimy bude zdobit balkón, jehličnany jsou tou správnou cestou. Nemusí se jednat jen o jehličnaté stromy, ty byste na balkón ani dostat nemuseli, existuje ale plno nízkých stromků i jehličnatých keřů. Zasaďte si proto do květináče něco takového:

  • jalovec,
  • borovice,
  • cypřiš.
Mohlo by vás zajímat:  Domácí brusinky jsou k nezaplacení. Díky jarnímu řezu bude úroda vždy bohatá

Jalovec

Jalovec je vhodný na slunné místo. Velmi dobře zvládá i přímé sluneční paprsky. Vyžaduje velmi lehkou půdu. Ve stínu jalovce nebudou dělat žádnou parádu. Můžete vybírat hned z několika odrůd, a to jak stromkovitých nízkých, tak i převislých. Stačí proto jen zavítat do nejbližšího zahradnictví a vybrat si přesně takový, který vám balkón rozveselí. Pokud si nejste jistí, kterou odrůdu byste rádi, nejlépe uděláte, když se v zahradnictví zeptáte a požádáte o radu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

I borovice se dá koupit nízká

Borovice nemusí být jen vysoký strom, který si představíte v lese či parku. I tento jehličnan má hned několik nízkých druhů. Podmínky na pěstování má velmi podobné jako výše zmíněný jalovec. Zakrslé borovice můžete také kombinovat s dalšími druhy rostlin jako jsou například vřesy, různé druhy okrasných trav, nízké trvalky nebo třeba růže.

Mohlo by vás zajímat:  Minirůže jsou krásným doplňkem interiéru i slunných skalek
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Cypřiše jsou vhodné zejména na městské balkóny

I u cypřišů najdeme mnoho nízkých druhů, které jsou vhodné do nádob na balkón. Velmi se hodí do měst na balkóny i do květináčů v parku. Velká města jsou typická pro znečištěné prostředí, a právě cypřiše mu dokážou perfektně odolat. Nestane se tak, že by Vám odešly kvůli špinavému vzduchu. Cypřiše jsou náročnější na podmínky půdy, ve které jsou pěstované, a potřebují vyšší vzdušnou vlhkost.

Přidat na Seznam.cz