Potatoes 1585075 1920 (1)

Brambory nezklamou, bojují proti akné a popáleninám a zachrání přesolené jídlo

Bez brambor si Češi nedokáží představit svůj život. Jíme je hodně, a to v mnoha podobách. Ať už se jedná o šťouchané brambory, hranolky nebo kaši, většina z nás je miluje. Tuto populární surovinu ovšem můžete využít také jinak než jen v kuchyni. Existuje mnoho možností, jak je lze zpracovat a dostat z nich maximum.

  • Bramborová maska
  • Řešení přesoleného jídla
  • Lék na popáleniny

Levný prostředek na akné a popáleniny

Bramborová maska se doporučuje lidem, kteří mají kožní problémy. Nejde ale pouze o akné. Pleť také hodně trpí pod rouškou, kdy kvůli celodennímu zakrytí úst a nosu nemůže volně dýchat. Nastrouhané brambory by měly být aplikovány na postižená místa a po čtvrt hodině omyty. Léčba se doporučuje opakovat několikrát za měsíc.

Mohlo by vás zajímat:  Nejdražší kávy světa nabízí exkluzivní chuť a jedinečný původ
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Brambory lze skvěle aplikovat také na popáleniny. Pokud se vám stane, že se popálíte během vaření nebo žehlení a nemáte doma žádný prostředek na spáleniny, můžete snadno a rychle použít brambory. Kaši z jemně nastrouhaných brambor smíchejte s bramborovou moukou. Směs položte na postižené místo. Tato směs efektivně ochlazuje a zmírňuje bolest.

Zálivka na rostliny a přesolené jídlo

Zapamatovat byste si také měli, že voda, ve které vaříte brambory, je cennou složkou. Voda je poté plná minerálů a je úžasnou zálivkou pro zalévání rostlin. Než tak učiníte, tak se pochopitelně ujistěte, že je voda naprosto vychladlá a rostliny zalévejte pouze bramborovou vodou o pokojové teplotě, jinak jim můžete spíše ublížit.

Mohlo by vás zajímat:  Bohatá úroda mrkve zajistí nálož vitaminů na celou zimu. Stačí ji správně uskladnit
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Brambory vám také pomohou udržet si titul dobrého kuchaře, přesolenou polévku s nimi raz dva zachráníte. Stačí bramboru jen oloupat a vložit do polévky. Brambory skvěle absorbují přebytečnou sůl a polévka bude vynikající. Pokud se setkáte s některým z výše uvedených problémů, neváhejte a spolehněte se na brambory.

Přidat na Seznam.cz