Happy Woman Gardener Work Clothes Watering Beds Her Vegetable Garden Sunny Warm Summer

Pěstování na zahradě je určitě radost, na pár pravidel je ale dobré pamatovat

Do zahrad už přišlo jaro a pomalu se chystá horké léto. Teploty jsou konečně každý den vyšší a vyšší a je potřeba se o zahrádku postarat, aby nám celé léto dělala radost. Můžete využít krásného počasí ke zvelebování zahrady. My poradíme, jak na to a jak správně vysadit rostliny a květiny, aby vaše zahrada byla ozdobou.

Sázení rostlin není tak jednoduché, jak vypadá

I tady je nutné dodržovat určitá pravidla, aby rostliny měly kolem sebe dostatek místa k růstu a následnému kvetení. Vysadit keř nebo rostlinu ale není jednoduché. Musíte to udělat, když jsou teploty už nad dvacet stupňů. A teplota už musí být stálá, aby rostliny nezamrzly v zemi. Pečlivě vybírejte rostliny a odrůdy, které budete sázet. Některé se mezi sebou nesnesou a nemusí vůbec vyrůst nebo vykvést a je potřeba si to nastudovat ještě před samotným nákupem.

Mohlo by vás zajímat:  Meruňky jsou unikátem pro zdraví, na Vánoce se hodí mít zásobu sušených

Než rostliny zasadíte, je nutné půdu vyčistit od plevele a dalších nečistot. To je třeba poté dělat pravidelně, aby rostlinu nenapadali škůdci. Nezapomeňte přidat kvalitní hnojivo nebo kompost, který dodá půdě minerály a další živiny důležité pro růst rostlin. Hned jak rostlinu zasadíte, zalijte ji.

Zdroj obrázku: Freepik

Každou roční dobu potřebují jiný interval hnojení

Rostliny na zahradě zalévejte jednou za týden. Pokud ale budou teploty venku vyšší, budou potřebovat více vody. Nejlepší bude dešťová voda nebo odstátá voda z kohoutku. Neměla by být studená, ale vlažná. Rostlinám se věnujte buď brzy ráno, nebo později večer. Zabráníte tím šíření škůdců.

Mohlo by vás zajímat:  Jarní cibulku lze sklízet čerstvou po celý rok. Pěstování z cibulek nemůže být jednodušší

Velmi důležité je hnojení. Pravidelné hnojení podpoří jejich růst a kvetení. Podle ročního období se podávají různá hnojiva. Na jaře použijte minerální hnojiva, v létě jsou vhodná tekutá k další hydrataci rostliny. Na podzim se hnojivo rozloží po celé zahradě, nejlépe ještě smíchané s půdou. V tomto případě můžete použít kompost.

Zdroj: https://www.teleflora.com/floral-facts/how-to-care-for-fresh-flowers
Přidat na Seznam.cz