Salt Wooden Small Plate

Epsomská sůl je tajný spojenec zkušených zahrádkářů. Rostliny ochrání před nenasytnými slimáky

Epsomská sůl je vhodná především při péči o naši pokožku. Rozhodně se vyplatí mít ji doma, protože ji využijete nejen v kosmetice, ale také na zahradě. Zahrádkáři, kteří každý rok bojují se škůdci, ji mohou využít k jejich zlikvidování. Jak využít tuto sůl na odstranění šneků nebo mšic z vašich rostlin? Je to prostředek, který je zcela přírodní a nemusíte se bát ho použít.

Jaké má epsomská sůl vlastnosti?

Co všechno potřebujete vědět o epsomské soli? Někdy se jí říká také hořká nebo anglická sůl. Objevena byla v anglickém městě Epsom, odtud pochází její název. Od běžné kuchyňské soli se liší nejen chutí, ale také tím, jak vypadá. Epsomská sůl má velké krystaly, které můžete využít právě k tomu, abyste zahnali šneky nebo mšice z rostlin a dalších plodin.

Mohlo by vás zajímat:  Zvětralé pivo je škoda jen tak vylít. Na zahradě jde využít nejen jako skvělé hnojivo

Epsomská sůl je neocenitelným zdrojem nejen jódu, ale je to také prostředek, který účinně odstraní z rostlin mšice, slimáky nebo šneky. Hořčík a síra jsou složky, které rostliny potřebují ke svému růstu. Podmiňují nejen růst nebo kvetení, ale díky soli zbavíte rostliny také houbových chorob a zaplašíte jí dotěrný hmyz, který může napáchat velké škody.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak použít epsomskou sůl proti šnekům?

V zahradách nebo záhonech můžete najít nejen rostliny nebo plodiny samotné, ale také šneky, mšice nebo slimáky. Právě těm se líbí ve vlhku, schovávají se na stinných místech a vylézají hlavně v noci, kdy vy spíte. Proto je tak složité se šneků zbavit. Jestli budete jejich přítomnost ignorovat, mohou se snadno rozmnožit a poté už bude pozdě, protože úroda bude rychle zničená.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní nábytek je důležité v zimě dobře skladovat. Zůstane pak roky v bezvadném stavu

Hořká sůl se ukázala jako skvělý prostředek proti slimákům a šnekům. Stačí ji nasypat kolem rostlin, a protože se jedná o větší krystaly, slimáci se přes ně sotva dostanou. Se solí můžete odstranit také mšice. Stačí ji smíchat s několika litry vody a nalít do rozprašovače. Pak už stačí nastříkat na rostliny a mšice se jim budou vyhýbat.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/plant-problems/pests/pesticides/epsom-salt-for-pest-control.htm
Přidat na Seznam.cz