Pots 716579 1920 (1)

Známá pichlavá rostlina je jako stvořená pro vytížené a zapomnětlivé, nevyžaduje skoro žádnou starost

Kaktusy a sukulenty nemusíte nechávat v samostatných květináčích, mají podobné požadavky a můžete je pěstovat společně. Samozřejmě to je někdy nejlepší způsob. Ale někdy, zvláště jestli jste si zakoupili malé rostlinky, se může stát, že budou mít lepší výsledky ve skupině. Vzhledem k tomu, že nemají dlouhé kořeny, mohou být zasazeny do mělkých nádob. Kaktusy a sukulenty potěší svými neobvyklými tvary. Mnoho z nich za určitých podmínek krásně kvete. 

Přesazování 

Pěstování rostlin je zábava, tak si vytvořme kaktusovou krajinu, která se nám líbí. Přesazování kaktusů ale není snadný úkol. Užitečná může být bublinkové fólie nebo papír, abychom rostlinu zabalili, aby nepíchala. Ale i přesto se nemůžeme píchnutí zcela vyhnout. Ne každý má rád velkou plochu jen s kaktusy a jinými sukulenty. Můžete ji tedy zakrýt i ozdobami nebo kameny. Tímto způsobem získáváme pro tyto pouštní rostliny miniaturní krajinu ve vašem domově.

Mohlo by vás zajímat:  Doma na kočky číhá nečekané nebezpečí. Okusování rostlin je víc než dekorativní problém
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Péče 

Největším nepřítelem kaktusů je zalévání. Lepší je se zalévání zdržet, dokud si nebudeme opravdu jisti, že vodu potřebují. Někteří lidé doporučují, abyste v tomto bodě počkali ještě pár dní. Kaktusy budou vhodnými rostlinami pro zapomnětlivé lidi, protože vydrží bez vody dlouho. Pokud to je možné, zalévejte sukulenty děšťovou vodou. Většina kaktusů má rádo slunce.  Pojďme tedy pro naši kompozici zvolit světlé místo, které bude u okna, aby kaktusy měly dostatek světla.

Mohlo by vás zajímat:  Tmavé kouty rozzáří krásné pokojovky, které k životu mnoho světla nepotřebují
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Čím se kaktusy od sukulentů liší? 

Kaktusy a sukulenty jsou příbuzné rostliny s podobnou stavbou květu. Všechny kaktusy jsou tedy sukulentní. Kaktusy jsou sukulenty se značně redukovanými nebo zcela potlačenými listy. Vědci nedávno přišli na to, že trny kaktusů jsou vlastně přetvořené větvičky s listy a že představují růstové vrcholy. Proto nikdy neuděláte chybu, když nějakému neznámému kaktusu řeknete sukulent. 

Přidat na Seznam.cz