Zivy Plot1

Živý plot vytvoří útulnou zástěnu před okolním světem, vybírejte podle svého vkusu

Svůj pozemek můžete ohradit různými způsoby, ale k těm nejelegantnějším a nejpřirozenějším ještě stále patří živý plot. Jeho růst a správné zahuštění sice nějakou dobu trvá, ale s trochou trpělivosti a potřebných znalostí bude vaše soukromí odděleno od ostatních krásným, a v závislosti na vašem přání, i kvetoucím plotem. Na začátku je však především zapotřebí vědět, co by mělo váš živý plot tvořit.

Jilm sibiřský

Pokud na svůj živý plot nechcete příliš dlouho čekat, zvolte jilm sibiřský, který se vyznačuje odolností, nenáročností a především rychlým růstem. Vždyť již v prvním roce může dorůst až do jednoho a půl metru a v druhém roce se krásně zahustí. Mezi jeho další výhody patří, že je bezpečný pro děti i domácí zvířata, protože žádná jeho část není toxická. V případě potřeby je možné plot z jilmu i výrazně zastřihnout, aniž by to mělo vliv na jeho zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Voda z brambor je vhodné hnojivo pro pokojové rostliny, ty venkovní ochrání před mšicemi
Zdroj obrázku: Freepik

Tis červený

Vynikající dřevinou pro živý plot je také tis červený, který získal svůj název podle atraktivní načervenalé kůry. Plodí také červené bobulky. Výhodou je jeho snadná úprava a také dlouhověkost, k nevýhodám patří toxicita. Jedná se o velice tmavý jehličnan, který prospívá na slunečných místech i ve stínu.

Ibišek

Pokud toužíte po tom, aby váš živý plot oplýval také bohatstvím květů, můžete sáhnout po ibišku. Když zkombinujete různě barevné odrůdy, může váš plot hrát odstíny od bílé přes růžovou až po modrofialovou. Keře jsou mrazuvzdorné, mají rády přímé slunce a kvetou během léta až do podzimu.

Mohlo by vás zajímat:  Když muškáty trucují a nechtějí kvést, přichází na pomoc známý plevel. Balkon bude obsypaný květy
Zdroj obrázku: Freepik

Hortenzie

Nádherný kvetoucí živý plot vytvoříte také z hortenzií, kterých existuje mnoho variant a šlechtí se nové a nové. Hortenzie mají pozoruhodná, skutečně masivní květenství skládající se z velkého množství drobných kvítků, přičemž květenství může u některých druhů dosahovat rozměrů až 30 na 20 cm. Obdobně jako ibišky milují přímé slunce a jsou velice odolné i proti silným mrazům.

Zdroj: https://evergreenhedging.com/which-hedge/
Přidat na Seznam.cz