Colorado Potato Beetle 582966 1280

Univerzální prostředek proti všem škůdcům na zahradě existuje, najedete ho v kuchyni

Pokud se bojíte, že vám škůdci zničí vaši těžce opečovávanou úrodu na zahradě, pak se určitě zaměřte na přípravky, které veškerý hmyz odeženou. Existuje mnoho způsobů, ke kterým nepotřebujete žádnou chemii, a své plodiny tak udržíte v naprosté bio kvalitě.

Nepoužívejte pro hubení škůdců na vaší zahradě chemické přípravky nebo drahé prostředky pořízené ve specializovaných obchodech. Tyto prostředky jsou škodlivé i pro vaše plodiny, které přece chcete udržet v co nejvyšší kvalitě. Aby vaše úroda neztrácela na kvalitě a zároveň ji nezničil žádný hmyz, je nutné přistoupit k přírodnější verzi hubicích prostředků.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemný malý a kousavý hmyz se může ukrývat i na místech, kde ho málokdo čeká

Který hmyz může útočit na vaši úrodu?

Mezi nejčastější hmyz, který se snaží zničit vaši zeleninu i ovoce na zahradě, patří rozhodně mšice, různí roztoči nebo moli. Na všechny tyto druhy škůdců zabírá několik snadných přípravků, které najdete i vy ve vaší domácnosti. Vyzkoušejte následující tipy a zachraňte svou úrodu ekologickou variantou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Česnek nebo cibule odláká všechny škůdce

Pokud se chcete zbavit všech škůdců i hmyzu na vaší zahradě, pak připravte extrakt z cibule a česneku. Tyto dvě plodiny mají navíc skvělé antibakteriální účinky a jsou přírodní formou antibiotik. Vedle těchto léčivých účinků se často používají v kuchyni pro kořenění pokrmů.

Mohlo by vás zajímat:  Hraboše vypudí ze zahrady aromatické rostliny, repelenty i pořádek

Pro přípravu cibulového a česnekového extraktu pro záchranu vaší zahrady zalijte 10 litry vroucí vody asi 75 gramů cibule a česneku. Hotový přípravek nechte vychladnout a přelijte ho do nádoby s rozprašovačem, se kterým pak stačí postříkat veškerou úrodu. Tento extrakt funguje proti mšicím a roztočům, skvěle vás ochrání i před možnou plísní na bramborách.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda pomůže při úklidu i v boji proti hmyzu

Pokud doma používáte jedlou sodu, pak přidejte i jednu až dvě lžičky do dvou litrů vroucí vody a pomocí rozprašovače opět chraňte svou úrodu. V boji proti nejrůznějším plísním i škůdcům vám pomůže také klasické droždí. Pro postřik si připravte 100 gramů droždí, půl litru mléka a 10 litrů vody. Droždí nejprve rozpusťte v mléce a poté zřeďte vodou. Výsledný postřik používejte alespoň jednou týdně, vyhnete se tak všem plísním, hmyzu i ostatním škůdcům.

Přidat na Seznam.cz