Ripe Pomegranate Fruit Old Black Wooden Vintage

Získat semínka z nedobytného granátového jablka lze dvěma jednoduchými způsoby

Exotické ovoce s názvem granátové jablko roste ve Středomoří na nízkých stromech. Plody mohou být až 12 cm velké bobule se zvláštní vnitřní stavbou. Granátové jablko má velmi pevnou a tvrdou slupku. Pod touto slupkou se nachází až 600 semen obalených červenou sladkou rosolovitou vrstvou. Granátové jablko je velkým zdrojem vápníku, fosforu, železa, hořčíku, sodíku i draslíku. Z vitamínů nám dodá hlavně vitamín B a C a v malé míře také vitamín A. Jelikož je granátové jablko velkým zdrojem vlákniny, je vhodné při potížích s trávením. Je známo, že pravidelná konzumace tohoto ovoce pomůže lidskému organismu vyrovnat hladinu krevního tlaku a zároveň podpoří imunitu celého těla. Velkou výhodou tohoto ovoce je také nízký počet kalorií, takže jej můžete konzumovat bez výčitek.

Mohlo by vás zajímat:  Banány jsou velmi zdravé a oblíbené. S pár triky vydrží déle čerstvé

Jak se ale ke zdroji vitamínů dostat co nejrychleji?

Jednou z metod je seříznout vršek ovoce. Vršek ovoce sundejte a spolu se semínky uvidíte také bílý střed jablka ve tvaru slunce. Takto seříznuté ovoce pak mírně nařízněte svrchu dolů na místech, kde končí bílá paprsčitá dužina, stejně jako když loupete pomeranč. Bílý střed prsty vyndejte a zůstane vám jen mistička vzniklá z tvrdé kůry granátového jablka plná sladkých jader. Obrátíte-li granátové jablko vzhůru, jemným zatlačením na slupku a poklepáním třeba vařečkou samovolně semínka vypadnou ven do předem připravené misky.

Mohlo by vás zajímat:  Letní ovoce je jako stvořené pro zavařování, mražení i sušení. Klíčem je vybrat správné plody
Zdroj obrázku: Freepik

A jaký je druhý způsob očištění tohoto exotického ovoce?

Druhou variantu očištění granátového jablka využijete například v přírodě. Nebudete si jablko loupat do misky, ale budete jej jíst přímo. Opět odřízněte horní část granátového jablka s „korunkou“ nožem. Jakmile vrchní část odstraníme, objeví se jadýrka spolu s bílým středem. I tentokrát budeme nožem řezat jednotlivá pouzdra obsahující semínka. Tentokrát však nebudeme granátové jablko jen nařezávat, ale opravdu si jednotlivé dílky granátového jablka nařežeme na samostatné „měsíčky“. Stejně jako když si chceme nařezat pomeranč. Z těchto měsíčků pak můžeme vykousávat jadýrka prakticky kdekoliv.

Zdroj: https://www.rachaelraymag.com/real-food/how-to-seed-a-pomegranate-the-fastest-way
Přidat na Seznam.cz