Azalea 5012549 1920

Zimní smutek zaženou rostliny, které i v tomto období doma rozkvetou

Většina rostlin přes zimní období odpočívá a nabírá sílu na novou sezonu. Některé zimní rostliny ale v interiéru mohou kvést a krásně vyzdobit domácnost. Možná to ani netušíte, ale rostliny, které kvetou i v zimě, jsou pro naše domácnosti a končiny mnohdy tradiční a běžné.  

Azalky

Tyto krásné rostlinky patří do rodiny vřesů a pěstovat ji můžete i doma v květináči. Azalky nesnesou nízké teploty a rozhodně by venku během zimního období zmrzly. Na druhou stranu, pokud je necháte v interiéru, mohou krásně kvést, potřebují ale správnou péči, která není jednoduchá. Pokud tuto rostlinu zakoupíte, po přinesení domů byste ji měli nejprve postavit do místnosti o 15 °C a poté pomalu teplotu zvyšovat. Jedině tak si můžete být jisti, že listy a květy neopadají.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat begonie
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Gardénie

Vůně a květy, které ohromí každého – to je gardénie. Je třeba řádného úsilí, aby gardénie vykvetla i v zimě. Pokud jí ale poskytnete správné podmínky, můžete se těšit na nádherné bílé květy. Milují vysokou teplotu a zároveň i dostatečně vlhký vzduch, a proto je mnohdy složité ji v domácnosti pěstovat, ale pokud jí tyto potřeby dokážete zajistit, neváhejte ani minutu. Bohužel také trpí na škůdce.  

Brambořík perský

Tato krásná rostlina s různě barevnými květy kvete především na podzim. V obchodech ji ale můžete zahlédnout na konci roku, kdy už mívá velké a otevřené květy. Jejich půvab je mimořádný, barevná škála květů se pohybuje od růžové, bílé, fialové až po odstíny červené. Takové krásky potřebují řádnou péči. Brambořík nevystavujte přímému světlu, ale raději jej umístěte do částečného stínu. Také ho potěšíte mírným chladem a minimem zálivky. Brambořík zalévejte do misky, nikoli do hlíny.  

Mohlo by vás zajímat:  Japonská růže bude ozdobou po celé léto. Její květy i plody zazáří v každé kuchyni
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Africká fialka

Tato rostlinka je nejen hezká, ale také zázračná, protože může kvést prakticky celý rok. Při pohledu na ni vás jistě potěší malé krásně zbarvené květy a tmavě zelené listy. Fialka nesnese chlad a pokud si ji koupíme, měli bychom rostlině zajistit místo, kde není průvan  a zároveň je v místě nejlépe stálá teplota. Také ji raději nepřelévejte nebo fialce začnou opadávat květy a může se objevit plíseň.  

 

Přidat na Seznam.cz