Chameleon 4501712 1920

Pro exotickou domácnost. Milovníci terárií potěší své mazlíčky živými rostlinami

Pořídit si psa, nebo terárium s chameleonem je jistě rozdíl. Pokud máte pejska, víte, že mu musíte věnovat dostatek pozornosti, kdežto zvířátku v teráriu tolik ne. Takovým mazlíčkům stačí málo a budou spokojení, stejně tak údržba terária není nijak náročná. I když někteří plazi či obojživelníci mají pro své přežití vysoké požadavky, jistě se vám podaří je zajistit. K napodobení jejich přirozeného prostředí pomohou mimo jiné vhodně zvolené rostliny. Které budou do terária ty nejlepší? 

Rostliny v teráriu a jejich výhody

Popravdě řečeno, velké množství lidí se živým rostlinám v teráriu vyhýbá, a to kvůli domněle náročné péči o ně. Proto se také nejčastěji rozhodují pro umělé rostliny. Ty ovšem ale mazlíčkům neprospívají. Umělé květiny obsahují mnoho škodlivých látek, které je ohrožují. Oproti tomu živé rostliny jsou výbornou volbou, dokonale regulují vlhkost v teráriu a vytváří pocit bezpečí. 

Mohlo by vás zajímat:  Česnekový postřik podpoří orchideje ve kvetení a ochrání je před chorobami
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jaké rostliny pro terárium vybrat

Nebude od věci, když co nejvíce zjistíte o přirozeném prostředí vašeho zvířátka. Informujte se, jaké rostliny jsou mu blízké a s klidným svědomím je můžete pořídit. Nejlepší je obrátit se přímo na odborníka, botanika nebo specialistu v obchodě se zvířaty. Níže vám představíme několik rostlin, které jsou vhodné pro mnoho plazů a jiné mazlíčky chované v teráriu.

Tlustice vejčitá

Tato krásná rostlinka připomíná bonsaj, může se hojně rozrůstat, lze ji ovšem jednoduše zařezávat, a dokonce z ní tvořit jednoduché tvary. Bude vhodná pro terária s vysokou teplotou a vlhkostí. Umístit ji můžete do rohu a vytvořit tak úkryt nejlépe ještěrkám či chameleonům. 

Mohlo by vás zajímat:  Orchidejím vyhovuje zálivka metodou koupele. Vezmou si tolik vody, kolik potřebují

Dužnatka

Dužnatka neboli echevérie je vhodná pro teplejší podmínky a miluje vysokou úroveň světla. Co je nejlepší? Nevyžaduje časté kropení či zalévání. Dužnatka je nízká rostlina, která zajistí parádu především na dnu terária. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Orchidej

Udivuje vás, že zrovna orchidej, když tato rostlina zdobí převážně parapety domů? Jestliže jste si zjistili něco málo o orchideji a jejím výskytu, mohli jste se dovědět, že orchideje jsou součástí tropických lesů a rostou převážně kolem stromů. Proto bude tato rostlina vhodná i do terária pro mnoho různých plazů. Jediné, co musíte zajistit, je dostatečná vlhkost. 

Mohlo by vás zajímat:  Amarylka si potrpí na světlo a pravidelnou výživu. Pak se stane nejkrásnější ozdobou interiéru

Dracena

Druhá nejoblíbenější rostlina, která zdobí domácnosti. Existuje mnoho druhů draceny, ale jedno je jisté, můžete ji umístit do terária. Dracena vyžaduje dostatek světla, proto bude vhodná především pro ještěrky, plazy, ale i chameleony.

Přidat na Seznam.cz