Unrecognizable Senior Woman Holds Amaryllis Winter Flower Fir Twigs Hands With Manicure

Zimní krásky ozdobí domov barevnými květy. Dopřejte jim vše, co potřebují

Většina květin kvete pouze v letních měsících. Existují však rostliny, které vás svými květy budou těšit také v zimě. Které to jsou a jak jejich kvetení podpořit, se dozvíte v následujícím článku. Bude jim sice chybět slunce, ale správnou péčí jim dopřejete, co potřebují.

Co musíte udělat pro kvetoucí rostliny?

V zimě se o kvetoucí rostliny musíte starat o to více, protože jim chybí sluneční paprsky a mají malý přísun světla. Základem je hnojení, které by sice mělo být v o něco menším množství, ale rozhodně by se na něj v zimě nemělo zapomínat. Čemeřici ale stačí přes zimu přihnojit pouze jednou. Azalky budou potřebovat acidofilní hnojivo. Jakmile se u zimních rostlin objeví květy, snižte dávky na polovinu.

Mohlo by vás zajímat:  Půvabná jícnovka se stane ozdobou interiéru. Splnit její náročné požadavky dokáže každý

Kromě zakoupených hnojiv můžete použít také domácí metody. Je to velmi jednoduché. Použít můžete suroviny, které najdete doma. Jedním z příkladů je kávová sedlina. Tu si nejdříve usušte a poté nasypte k rostlině. Vhodné bude také hnojivo vytvořené z přesličky. Stačí ji usušenou zalít litrem vody, přikrýt a nechat stát. Rostliny pak zalévejte vychladlým nálevem jednou za 14 dní.

Zdroj obrázku: Freepik

Jako hnojivo můžete použít také čaj

Nemocné rostliny byste měli hnojit o trochu více, aby se rychle uzdravily a vzpamatovaly. Nemocné tak zalévejte 2× týdně a každý den jim dopřejte rosení. Čaj můžete také využít jako přírodní hnojivo. Můžete použít černý, zelený nebo bílý – jediný, který se nehodí, je ovocný. Hlavně ho neslaďte, jinak ho na rostliny nemůžete použít. Čaj střídejte s obyčejnou vodou při zalévání.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní květiny přečkají mráz i vrstvu sněhu

Pravidelně byste měli odstraňovat odkvetlé květy. Tím uděláte místo novým pupenům a rostlině se bude dařit. Odkvetlé květy ji mohou oslabovat a ona může přestat velmi rychle kvést. Pravidelně kontrolujte také jejich kořeny, které mohou hnít. Tím se oslabuje celá rostlina, která pak neporoste ani nepokvete.

Zdroj: https://stacker.com/stories/3756/50-flowers-bloom-winter
Přidat na Seznam.cz